Γκουαρντιόλα: «Μην ξεγράφετε ποτέ τη Λίβερπουλ… Εγώ την υπολογίζω!»
Η Σίτι ήταν πιο χαλαρή από ποτέ και έριξε «τεσσάρα» στην Μπράιτον! (vid)
Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Η Ρόμα θέλει να «κλέψει» τον απόλυτο αστέρα της Γιουβέντους!
Ντόρτμουντ

Γλίτωσε η Ντόρτμουντ, νίκη για Στουτγκάρδη

Η Ντόρτμουντ πήρε το διπλό στην έδρα του Αννόβερου με 2-3, γλιτώνοντας την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά, ενώ η Στουτγκάρδη πήρε πολύτιμη νίκη για τη συνέχεια της μάχης που δίνει για τη σωτηρία.

Η Ντόρτμουντ ξεπέρασε γρήγορα αλλά όχι εύκολα την ήττα-αποκλεισμό από τη Γιουβέντους. Η ομάδα του Κλοπ πήγε στο Αννόβερο με στόχο τη νίκη που θα τη βάλει για τα καλά σε τροχιά διεκδίκησης ευρωπαϊκής θέσης και τα κατάφερε, έχοντας σε εξαιρετική μέρα τους Καγκάβα-Ομπαμεγιάνγκ.

Ο Γκαμπονέζος άνοιξε το σκορ στο 19′, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 30′ με τον Στίντλ. Αυτός που έκρινε ουσιαστικά το ματς ήταν ο Μπίτενκουρτ ο οποίος στο 55′ είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κι αποχώρησε για τα αποδυτήρια αφήνοντας με 10 την ομάδα του. Δύο λεπτά μετά ο Καγκάβα έδωσε προβάδισμα στη Μπορούσια και στο 61′ ο ίδιος παίκτης με φοβερή ασίστ με εξωτερικό φάλτσο, έστειλε τη μπάλα συστημένη στον Ομπαμεγιάνγκ για το 1-3.

Το Αννόβερο μείωσε στο 82′ και πάλι με τον Στιντλ και στα επόμενα λεπτά πίεσε αρκετά, με τη Ντόρτμουντ να μοιάζει σαν να παίζει αυτή με παίκτη λιγότερο. Ο Βαϊντενφέλερ την έσωσε στο τετ-α-τετ του Χοσέλου στο 90′ και πήρε έτσι τους τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς.

Στα υπόλοιπα σημερινά παιχνίδια, η Στουτγκάρδη φιλοξένησε την Άιντραχτ Φρανκφούρτης η οποία και προηγήθηκε στο 46′ με τον Σεφέροβιτς. Η ομάδα του Στέφενς που ήθελε μόνο νίκη, έκανε την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά (63-66) με δύο γκολ του Τζίντσεκ. Το κερασάκι στη τούρτα έβαλε ο Μαξίμ στο 80′ κόντρα στη ροή του παιχνιδιού.

Η Φράιμπουργκ πήρε επίσης σημαντικό τρίποντο με νίκη 2-0 κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, ενώ η Βέρντερ δέχθηκε την ισοφάριση στο 80′ από την Κολωνία και τέλος Πάντεμπορν και Χόφενχαϊμ έμειναν στο 0-0.