Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Μπάγερ Λεβερκούζεν

“Αστεράτη” Λεβερκούζεν

Την παρουσία της στο Τσαμπιονς Λιγκ της ερχόμενης περιόδου εξασφάλισε η Λεβερκούζεν μετά τη νίκη της κόντρα στην Χέρτα Βερολίνου.

Τη νίκη που ζητούσε κόντρα στην Χέρτα πήρε η Μπάγερ Λεβερκούζεν και πλέον οι “ασπιρίνες” πανηγυρίζουν την παρουσία τους στο επόμενο Τσαμπιονς Λιγκ.

Η ομάδα του Ρότζερ Σμιτ μπήκε στο παιχνίδι γνωρίζοντας πως με το τρίποντο θα έφθαναν στον στόχο τους και στα πρώτα λεπτά έδειξε …αγριεμένη.

Μόλις στο 2ο λεπτό λοιπόν ο νεαρός Μπραντ σκόραρε για 6ο συνεχόμενο παιχνίδι για να ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους, με τελείωμα από κοντά.

Το δεύτερο γκολ της Λεβερκούζεν ήρθε στο 16′, με τον Μπέντερ να εκμεταλλεύεται την αδυναμία της άμυνας της Χέρτα να διώξει την εκτέλεση φάουλ του Τσαλχάνογλου και από κοντά ο Γερμανός μέσος έκανε το 2-0.

Πέντε λεπτά αργότερα όμως, ο Ιμπίσεβιτς μείωσε για την Χέρτα , όταν έπειτα από σέντρα του Πέκαρικ, ο πολύπειρος φορ πήρε την κεφαλιά για να κάνει το 2-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη που ήθελαν.

Έτσι η Λεβερκούζεν θα βρεθεί στο Τσάμπιονς Λιγκ για 7η συνεχόμενη χρονιά, ενώ η Χέρτα με την απώλεια της απειλείται πλέον από την Σάλκε για την 4η θέση που οδηγεί στα προκριματικά αυτού.