Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Home Page

Αναγεννημένος…ΠAOK!

Μια τεράστια νίκη με 3-2 πήρε ο ΠΑΟΚ μέσα στο «σπίτι» της Φιορεντίνα με φοβερό γκολ του Ροντρίγκες στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης!

Ο ΠΑΟΚ,πήγε στην Ιταλία για να αντιμετωπίσει τη Φιορεντίνα σε ένα ματς-τελικό για την ομάδα της Θεσσαλονίκης που έψαχνε βαθμούς ,έτσι ώστε να κρατηθεί στο παιχνίδι της πρόκρισης.Το παιχνίδι άρχισε ονειρικά για την ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς,καθώς μόλις στο 5′ πήρε το προβάδισμα με κοντινό πλασέ του Σακχόβ,ύστερα από άσχημη απόκρουση του Λετσερίνι σε σουτ του Κάμπος.Στην συνέχεια οι 2 ομάδες είχαν εκατέρωθεν δοκάρια,με τον Ροντρίγκες για τον ΠΑΟΚ και τον Μπερναντέσκι για τους «Bιόλα» .Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους,όταν και ο Κάνιας βρήκε τον Ροντρίγκες, αυτός γύρισε στον Κάμπος που από το ύψος του πέναλτι σκόραρε κάνοντας το 0-2. Κάπου έδω όμως αρχίζει ο μονόλογος της Φιορεντίνα,οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 33’με σουτ εκτός περιοχής από τον Μπερνταντέσκι.Οι Ιταλοί είχαν και άλλες καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν,όμως τελικά το ημίχρονο έληξε με σκορ 1-2,υπέρ του ΠΑΟΚ! FBL-EUR-C3-FIORENTINA-PAOK

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε ιδανικά για τους γηπεδούχους,καθώς μετά από τραγικό λάθος τους Κρέσπο κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μπαμπακάρ στο 50′.Δύο λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκες χάνει μια τεράστια ευκαιρία,αφού εντελώς μόνος του κατάφερε να στείλει την μπάλα σε αμυντικό που ήταν πάνω στην γραμμή!Οι «Βιόλα» είχαν τη κατοχή της μπάλας,ωστόσο δεν μπορούσαν να βγάλουν εύκολα ευκαιρίες.Φτάσαμε όμως στο 92′,όταν και ο Ροντρίγκεζ πήρε το «αίμα του πίσω»,καθώς μετά από ατομική ενέργεια σημείωσε ένα τρόμερό γκολ και έδωσε μια τεράστια νίκη που αυξάνει τις πιθανότητες για πρόκριση!Πλέον ο ΠΑΟΚ,θέλει μόνο νίκη στον αγώνα με την Σλόβαν Λίμπερετς,έτσι ώστε να σφραγίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League!