Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Άσχημα νέα για τη Λίβερπουλ: Ο Κλοπ επιβεβαίωσε τον τραυματισμό του Ζότα!
Ο Βλάχοβιτς δηλώνει ερωτευμένος με τη Γιουβέντους και δεν… βλέπει την Παρί!
Μονακό

Και τώρα… περιμένει!

Εύκολο απόγευμα πέρασε στην Μπορντό η Μονακό που επικράτησε με 4-0 των γηπεδούχων.

Εύκολο πέρασμα από το «Ματμούτ Ατλαντίκ» πραγματοποίησε η Μονακό, η οποία επικράτησε της Μπορντό με το βαρύ και… ασήκωτο 4-0.

Με τη νίκη τους αυτή οι Μονεγάσκοι αναρριχήθηκαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και πλέον περιμένει ένα καλό αποτέλεσμα στο παιχνίδι της Παρί με τη Νις για να μάθει αν θα διατηρηθεί στην κορυφή.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από την αρχή τις άγριες διαθέσεις τους και μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Σιντιμπέ να εκμεταλλεύεται την μπαλιά του Σίλβα και να κάνει το 1-0 από κοντά.

Δύο λεπτά και ενώ η Μπορντό δεν φαινόταν να έχει συνέλθει από το γρήγορο γκολ των Μονεγάσκων, η ομάδα του Λεονάρντο Ζαρντίμ έκανε και το 2-0 με σκόρερ τον Φαλκάο.

Η Μονακό δεν… χαλάρωσε όμως και στο 50ο λεπτό του αγώνα πέτυχε και τρίτο γκολ ξανά με τον σούπερ σταρ της, Φαλκάο, να βρίσκει δίχτυα μετά από μπαλιά του Ζερμέν.

Ένα τέταρτο μετά και ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν έριχναν στροφές, ο Κολομβιανός στράικερ της ομάδας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 4-0 δίνοντας αέρα θριάμβου στη νίκη της Μονακό.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την Μπορντό, στο 68′ έμεινε και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Ούνας.

Μέχρι το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι φιλοξενούμενοι πήραν το σπουδαίο τρίποντο της νίκης.