Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Ντόρτμουντ

Γλύτωσε τα «Χ»ειρότερα η Ντόρτμουντ!

Η Ντόρτμουντ απέφυγε την ήττα και αναδείχθηκε ισόπαλη με 2-2 στην έδρα της Χόφενχαϊμ.

Την ήττα που θα την απομάκρυνε ακόμα περισσότερο από τους στόχους της για φέτος, απέφυγε η Μπορούσια Ντόρτμουντ, που αναδείχθηκε ισόπαλη με την Χόφενχαϊμ με 2-2.

Οι Βεστφαλοί αιφνιδιάστηκαν από το γρήγορο γκολ του Μαρκ Ουτθ μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα, αλλά προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια, κάτι που ούτε ο Σμέλτζερ στο 6′ αλλά ούτε και ο Ομπαμεγιάνγκ στο 7′ κατάφεραν να κάνουν.

Αυτό που δεν πραγματοποίησαν οι συμπαίκτες του, το έκανε πράγξη ο Μάριο Γκέτσε που με δυνατό σουτ έκανε το 1-1 στο 11ο λεπτό.

Η Χόφενχαϊμ όμως δεν έμεινε με σταυρωμένα τα χέρια και στο 19′ προειδοποίησε με τον Ντεμιρμπάι και ένα λεπτό μετά σκόραρε με τον Βάγκνερ να νικά τον Βάιντερφελερ με ωραία κεφαλιά.

Σαν να μην έφταναν αυτά για την Ντόρτμουντ, στο 41ο λεπτό ο Ρόις αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του στο παιχνίδι και αποβλήθηκε.

Η Χόφενχαϊμ θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ αλλά τόσο στο 42′ όσο και στο 47′ ο Βάγκνερ σημάδεψε ελάχιστα λάθος.

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει εκ νέου με τον Ομπαμεγιάνγκ να νικά με όμορφη προσπάθεια τον Μπόουμαν για το 2-2.

Μέχρι το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι Βεστφαλοί απέδρασαν με τον βαθμό της ισοπαλίας.