La Liga: Στέλνει το El Clasico εκτός Ισπανίας!
Τραγικές άμυνες από Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ, δώρα σε Έβερτον και Σέφιλντ! (vids)
Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
Μίλαν

Ματσάρα «Χ»ωρίς νικητή!

Άγριας ομορφιάς παιχνίδι με τις Τορίνο και Μίλαν να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο Τορίνο ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τη Μίλαν, με τις δύο ομάδες να χαρίζουν θέαμα και γκολ αλλά να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2 και να μοιράζονται τον βαθμό.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν αρκετά καλά το παιχνίδι, επέβαλλαν σταθερά τον ρυθμό τους στον αγώνα και μόλις στο 21ο λεπτό ευτύχησαν να προηγηθούν με γκολ του Μπελότι μετά από μπαλιά του Λιάγιτς.

Πέντε λεπτά αργότερα και ενώ οι «ροσονέρι» αιφνιδιάστηκαν από το γκολ που τους έβαλε σε μειονεκτική θέση, ο Φάλκε βρήκε τον Μπενάσι και εκείνος με ωραίο τελείωμα έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Η Μίλαν έμοιαζε… υπνωτισμένη στο παιχνίδι της Τορίνο, η οποία έφτασε μία ανάσα από το τρίτο γκολ αλλά στο 32′ ο Λιάγιτς δεν ευστόχησε από τα έντεκα βήματα με τον Ντοναρούμα να στέκεται «κέρβερος» και να κρατάει την ομάδα του στο παιχνίδι.

Η Μίλαν προσπάθησε να αντιδράσει δημιουργώντας οργανωμένα φάσεις για γκολ αλλά χωρίς καμία από αυτές να καταλήξει στα δίχτυα του Χαρτ, παρά τις «επισκέψεις» του Σούσο στα αντίπαλα καρέ.

Τον γόρδιο δεσμό για την ομάδα του έλυσε ο Μπερτολάτσι στο 55′ όταν εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα και από κοντά έκανε το 2-1.

Η Τορίνο δεν… έριξε στροφές και έφτασε και σε τρίτο γκολ με τον Μπενάσι στο 57′ αλλά ακυρώθηκε άμεσα αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Δύο λεπτά αργότερα ο Ροσετίνι υπέπεσε σε πέναλτι πάνω στον αντίπαλο παίκτη της Μίλαν και ο ρέφερι της αναμέτρησης καταλόγισε την εσχάτη των ποινών την οποία και εκτέλεσε επιτυχώς ο Κάρλος Μπάκα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια.

Οι όποιες προσπάθειες των δύο ομάδων να πάρω προβάδισμα στο σκορ δεν απέδωσαν καρούς ακόμα και μετά την αποβολή του Ρομανιόλι στο 89′.

Έτσι μέχρι το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα με τις δύο ομάδες να φεύγουν με τον ένα βαθμό από την έδρα της Τορίνο.