Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)
Ευρώπη

Και στον τελικό ΔΕΝ θα γίνει της Μπενφίκα!

Εκτός τελικού Λιγκ Καπ έμεινε η Μπενφίκα που ηττήθηκε εκτός έδρας από τη Μορεϊρένσε με σκορ 3-1.

Κάτι το ότι το παιχνίδι ήταν εκτός έδρας.

Κάτι το ότι δεν αγωνιζόταν ο Κώστας Μήτρογλου.

Κάτι ότι το Λιγκ Καπ της Πορτογαλίας είναι ένας από τους θεσμούς που συχνά πυκνά γίνονται μεγάλες εκπλήξεις.

Λίγο απ’ όλα και κάπως έτσι η Μπενφίκα γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με σκορ 3-1 από τη Μορεϊρένσε, με αποτέλεσμα οι “αετοί” να μείνουν στα ημιτελικά και να μην πάνε στον τελικό της διοργάνωσης.

Ο Σάλβιο ξεκίνησε ιδανικά με το γκολ στο 6’, με τους παίκτες του Ρουί Βιτόρια να είναι σαφώς ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο. Όμως, στην επανάληψη το γκολ του Ντραμέ στο 46’ τους «έκοψε τα πόδια» και, έτσι, στο 55’ και στο 72’ ο Μπόααενγκ «ξεχαρβάλωσε» την άμυνα των πρωτοπόρων της Superliga και έκανε το 3-1.