Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι

Συνέχισε τις υψηλές πτήσεις η Τσέλσι, γλίτωσε την τρομάρα η Τότεναμ (vid)

Η Τσέλσι συνέχισε τις νίκες και στο Κύπελλο Αγγλίας επικρατώντας της Μπρέντφορντ με 4-0 ενώ η Τότεναμ τα "χρειάστηκε" αλλά πήρε την πρόκριση μετά τη νίκη της με 4-3 επί της Γουίκομπ.

Στο πλαίσιο του 4ου γύρου του Κυπέλλου Αγγλίας η Τσέλσι υποδέχτηκε στο “Στάμφορντ Μπριτζ” την Μπρέντφορντ, ομάδα που αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία της Αγγλίας.Ο Αντόνιο Κόντε παρέταξε την ομάδα του με πολλές αλλαγές αλλά αυτό δε δυσκόλεψε το έργο των “μπλε” οι οποίοι επικράτησαν της Μπρέντφορντ με 4-0.

Από το πρώτο λεπτό φάνηκε η ανωτερότητα των γηπεδούχων με τον Γουίλιαν με απευθείας χτύπημα φάουλ στο 14΄να ανοίγει το σκορ. pedro

Οι “μπλε” διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 21ο λεπτό με τον Πέδρο να παραλαμβάνει την κάθετη πάσα του Μπατσουαγί και με ψύχραιμο τελείωμα να πραγματοποιεί το 2-0. Λίγα λεπτά αργότερα η Τσέλσι έχασε τεράστια ευκαιρία να ανεβάσει περαιτέρω το δείκτη του σκορ με τον Λόφτους Τσικ από κοντινή απόσταση να αντικρίζει τον αντίπαλο γκολκίπερ να πέφτει στη γωνία του για να αποσοβήσει τον κίνδυνο.

Η Τσέλσι δεν χαλάρωσε στο δεύτερο 45λεπτο και πέτυχε το 3-0 στο 69ο λεπτό με τον Ιβάνοβιτς να “χτυπά” στην αντεπίθεση κλειδώνοντας την πρόκριση για την ομάδα του. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 81΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μίσι Μπατσουαγί.

Σε υπόλοιπα παιχνίδια της τέταρτης φάσης του Κυπέλλου η Τότεναμ “λαχτάρησε” στο “Γουάιτ Χαρτ Λέιν” καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές από την Γουίκομπ για να φτάσει τελικά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και να προκριθεί με 4-3 χάρη σε γκολ του Σον. Ειδικότερα για την Γουίκομπ ο Χάγιες σκόραρε δις στο πρώτο ημίχρονο για να έρθει ο Σον στο ξεκίνημα του δευτέρου 45 λεπτου και να μειώσει σε 2-1. Ο Γιάνσεν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τα 11 βήματα ισοφάρισε σε 2-2 για να ανακτήσουν το προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι με κεφαλιά του Τόμσον στο 83ο λεπτό. Ωστόσο, τα “σπιρούνια” δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και χάρη στον Άλι στο 89΄και τον Σον στο 96΄πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση. jansen

Τέλοςα, η Μάντσεστερ Σίτι  δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες στο “Σέλχαστ Παρκ” προκρίθηκε επίσης στη φάση των “16” μετά τη νίκη της με 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας. Το σκορ για τους “πολίτες” άνοιξε ο Στέρλινγκ στο 43ο λεπτό για να ακολουθήσουν τα τέρματα των Σανέ στο 71΄και Τουρέ στο 93 και να διαμορφώσουν το τελικό αποτέλεσμα.