Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Φουλ για το τρόπαιο ο Ολυμπιακός με ΤΡΙΑ γκολ σε επτά λεπτά! Όνειρο το 3-0 με ψαλιδάκι! (vids)
Τρομερή Μπολόνια, 2-0 μέσα στο «Ολίμπικο» στο ημίχρονο! (vid)
Αποχωρεί από την Τσέλσι ο Τιάγκο Σίλβα!
Τότεναμ

Φτω«Χ»ή Τότεναμ,φτωχότερη Λέστερ…

Σε ένα τραγικό ματς από άποψης θεάματος η Τότεναμ έμεινε στο 0-0 με την Σάντερλαντ,ενώ η Λέστερ συνεχίζει την απογοητευτική της πορεία καθώς υπέστη νέα ήττα!

Η Τότεναμ φιλοξενήθηκε από την Σάντερλαντ στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ,με τις δύο ομάδεςνα «καίγονται» για την νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τα «σπιρούνια» να μπαίνουν δύνατα και να παίρνουν τα ηνία του ματς,ενδεικτικό πως στο 10′ η κατοχή ήταν 18%-82% υπέρ των φιλοξενούμενων.Οι γηπεδούχοι ωστόσο είχαν κλείσει καλά τους χώρους και δεν αντιμετώπισαν πολλά προβλήματα στην άμυνα τους που δεν φημίζεται για την σταθερότητά της.

Στο 33′ ο διαιτητής τους αγώνα δεν έδωσε την κόκκινη κάρτα σε σκληρό μαρκάρισμα του Ρόντγουελ στον Ντεμπελέ,με το πρώτο ημίχρονο να λήγει δίχως ευκαιρίες παρά μόνο με κάποια ακίνδυνα σουτ από τις δύο ομάδες.

Το δέυτερο ημίχρονο άρχισε όπως τελείωσε το πρώτο 45λεπτο,με την κατοχή της μπάλας από την Τότεναμ και την Σάντερλαντ να περιμένει στο δικο της μισό.Στο 66′ η ομάδα του Ποκετίνο είχε την ευκαιρία να προηγηθεί,ωστόσο η κεφαλιά του Γουανιάμα δεν βρήκε στόχο.Τα λεπτά περνούσαν με την Τότεναμ να είναι απογοητευτική,κάνοντας ίσως την χειρότερη φετινή της εμφάνιση,με το τελικό 0-0 να αποτυπώνει την εικόνα του αγώνα!

Τα «σπιρούνια» έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν την απόσταση από την κορυφή,μένοντας στην δεύτερη θέση με 47 βαθμούς,ενώ η ομάδα του Μόγιες να«συγκατοικεί» με την Χαλ στην τελευταία θέση με 16 βαθμούς!

Από την άλλη η Λέστερ συνεχίζει τις τραγικές εμφανίσεις,με την ομάδα του Ρανιέρι να μην λέει να σηκώσει κεφάλι,καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας και από την Μπέρνλι με 1-0,με γκολ του Βόουκς στο 87′.

Κινδυνέυουν με υποβιβασμο οι «αλεπούδες» καθώς  βρίσκονται στην 16η θέση με 21 βαθμούς,μόλις δύο παραπάνω από την ζώνη του υποβιβασμού,με την Μπέρνλι να ανεβαίνει στους 29!