Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Παρί Σεν Ζερμέν

H ύβρις του Ντι Μαρία τιμωρήθηκε (vid)

Ο άσος της Παρί Σεν Ζερμέν, Άνχελ Ντι Μαρία, πανηγύρισε προκλητικά το γκολ της ομάδας του και η Μπαρτσελόνα τον τιμώρησε.

H Παρί Σεν Ζερμέν υπέστη την πιο βαριά ήττα στην ιστορία της μετά τον αποκλεισμό με συνολικό σκορ 6-5 από την Μπαρτσελόνα από τη φάση των “16” του Τσάμπιονς Λιγκ και είναι βέβαιο ότι θα χρειαστεί να περάσει ένα μεγάλο χρονικό διάστημα για να επουλώσει τις πληγές της.

Ήταν τέτοιος ο τρόπος με τον οποίο ήρθε αυτός ο αποκλεισμός που πρέπει να αποκαρδίωσε τους παίκτες και το επιτελείο της Παρί, οι οποίοι έβλεπαν την ομάδα τους μέχρι το 88ο λεπτό να είναι μία ανάσα από τα προημιτελικά του θεσμού.

Ήταν το γκολ του Καβάνι που είχε μειώσει το σκορ σε 3-1 που έκανε απαντές στο γαλλικό στρατόπεδο να εφησυχάσουν και να οπισθοχωρήσουν ξανά στο δικό τους αμυντικό μισό.

Χαρακτηριστικό της βεβαιότητας για την πρόκριση που ένιωθαν οι Παριζιάνοι αποτελεί ο ερειστικός πανηγυρισμός του πρώην άσου της Ρεάλ Μαδρίτης, Άνχελ Ντι Μαρία, ο οποίος μετά το τέρμα του Έντισον Καβάνι πανηγύρισε προστάζοντας τους φίλους της Μπαρτσελόνα να σιωπήσουν.

Να σημειωθεί, ότι ο Αργεντίνος ποδοσφαιριστής εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο στο 55ο λεπτό αντικαθιστώντας τον Μόουρα και απόλεσε τεράστια ευκαιρία να χαρίσει την πρόκριση στην ομάδα του χάνοντας ανεπανάληπτο τετ α τετ με το το σκορ στο 3-1.