Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Ρόμα

Διπλό ψυχολογίας για τη Ρόμα

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Ρόμα στην έδρα της Παλέρμο με 3-0.

Πολύ σημαντική νίκη στο «Ρέντζο Μπαρμπέρα» επί της Παλέρμο πέτυχε η Ρόμα με 3-0 για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν σαφέστατα καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο αφού κατάφεραν να βρουν δίχτυα με σκόρερ τον Ίλια Νεστορόφσκι, του οποίου το γκολ όμως ακυρώθηκε αφού ο ίδιος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Το γρήγορο γκολ της Παλέρμο -έστω κι αν ακυρώθηκε- «ξύπνησε» τη Ρόμα, η οποία ανέβασε στροφές και στο 22′ έφτασε στο γκολ όταν ο Γκρενιέ έκανε τη σέντρα, την οποία και εκμεταλλεύθηκε ο Ελ Σαραουί και με ωραίο τελείωμα έκανε το 1-0.

Οι ρυθμοί έπεσαν στη συνέχεια του αγώνα, οι «τζιαλορόσι» προσπάθησαν να κρατήσουν το προβάδισμα, το οποίο δεν αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι και στο 76′ δέχθηκαν και δεύτερο γκολ όταν ο Τζέκο με ωραία κίνηση, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ «κλειδώνοντας» τη νίκη για την ομάδα του.

Το κερασάκι στην τούρτα για το τρίποντο των φιλοξενούμενων έβαλε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πέρες που υποδέχθηκε την μπαλιά του Στρότμαν και ψύχραιμα τελείωσε τη φάση για το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ.