Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Νάπολι

«Ξεμπούκωσε» μετά την Ρεάλ η Νάπολι!

Σπουδαία νίκη για τη Νάπολι επί της Κροτόνε με 3-0.

Εύκολο μεσημέρι είχε η Νάπολι απέναντι στην Κροτόνε, της οποίας και επικράτησε εντός έδρας με 3-0 και πήρε το σπουδαίο τρίποντο της νίκης.

Οι «παρτενοπέι» ήταν σαφώς καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο, αφού βρήκαν σχετικά γρήγορα τα πατήματά τους στο χορτάρι και απείλησαν ουκ ολίγες φορές μέχρι την συμπλήρωση του πρώτου μισαώρου, με τις προσπάθειες των Καγεχόν (6′), Ινσίνιε (11′) και Στρίνιτς (18′), όμως να μην βρίσκουν στόχο.

Το γκολ που έψαχνε εναγωνίως η Νάπολι ήρθε στο 32′ όταν ο Ινσίνιε ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του λίγα λεπτά πριν και ευστοχώντας έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Η Νάπολι θα μπορούσε να διευρύνει το προβάδισμά της αλλά τόσο στο 41′ αλλά και στο 51′ ο Παβολέτι δεν βρήκε στόχο.

Το 2-0 ήρθε για τους γηπεδούχους στο 65ο λεπτό και πάλι από την άσπρη βούλα του πέναλτι, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Ντρες Μέρτενς.

Το τελικό 3-0 ήρθε τέσσερα λεπτά μετά όταν ο Ζορζίνιο βρήκε όμορφα τον Ινσίνιε και εκείνος έβαλε για δεύτερη φορά το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Πεσκάρα-Ουντινέζε

Σπουδαίο τρίποντο και για την Ουντινέζει που επικράτησε εκτός έδρας της Πεσκάρα με 3-1.

Το σκορ άνοιξε ο Ζάπατα στο 20ο λεπτό του αγώνα για να έρθουν τα γκολ των Τζάνκτο στο 51′ και Ορό στο 55′ και να διαμορφώσουν το 3-0.

Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Μουντάρι στο 84ο λεπτό του αγώνα.