Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Έσταξε… φαρμάκι για τη Μίλαν ο Τσαλχάνογλου: «Καλά να πάθουν!»
Παρί Σεν Ζερμέν: Μπαπέ και Ντεμπελέ «καθάρισαν» σε τρία λεπτά την Λοριάν! (vids)
Μάντσεστερ Σίτι

“Τρελάθηκε” μετά το τρίτο γκολ ο Γκουαρντιόλα (vid)

Η αντίδραση του Πεπ Γκουαρντιόλα μετά το τρίτο γκολ που δέχτηκε η ομάδα του από τη Μονακό αντανακλά άριστα τη συναισθηματική κατάσταση του Ισπανού τεχνικού εκείνη τη στιγμή.

Η Μάντσεστερ Σίτι με συνολικό σκορ 6-6 αποκλείστηκε από τη φάση των “16” του Τσάμπιονς Λιγκ μετά και την ήττα με 3-1 στο Πριγκιπάτο από τη Μονακό. Οι “πολίτες” σπατάλησαν ένα ημίχρονο με συνέπεια να βρίσκονται με 2-0 κάτω στην ανάπαυλα.

Η εικόνα της Σίτι βελτιώθηκε αισθητά στην επανάληψη με τον Λιρόι Σανέ να μειώνει σε 2-1 και να δίνει σκορ πρόκρισης στην ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα μέχρι το 77ο λεπτό. Σε εκείνο το χρονικό σημείο και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού μία προβληματική αμυντική συμπεριφορά του Κολάροφ σε στατική φάση έδωσε την ευκαιρία στον Μπακαγιόκο με κεφαλιά να διαμορφώσει το τελικό 3-1 και να χαρίσει στους Μονεγάσκους την πρόκριση στα προημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Η αντίδραση, μάλιστα, του Πεπ Γκουαρντιόλα στον πάγκο της Σίτι μετά το τρίτο που δέχτηκε την ομάδα του αντικατοπτρίζει άριστα την απογοήτευση και την οργή του Ισπανού σε εκείνο το χρονικό σημείο.

Έτσι, ο τεχνικός των “πολιτών” στη συνέντευξη τύπου μετά τη λήξη της αναμέτρησης στάθηκε στα λάθη που πραγματοποίησε η ομάδα του και οδήγησαν σε αυτόν τον αποκλεισμό: “Αγωνιστήκαμε εξαιρετικά στο δεύτερο ημίχρονο αλλά στο πρώτο ξεχάσαμε να βρεθούμε στο γήπεδο. Είμαστε η ομάδα που ήθελε να αμυνθεί επιθετικά χωρίς τη μπάλα. Στο δέυτερο 45λεπτο ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό. Συνήθως μέχρι το ημίχρονο αποδίδουμε σε ένα καλό επίπεδο αλλά σήμερα δεν έγινε αυτό. Συμβαίνουν αυτά, ο αντίπαλος ήταν εκεί και πρέπει να μάθουμε από αυτό”.