Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Αγχώθηκε κόντρα στην ουραγό η Γιουνάιτεντ, αλλά έσωσε την παρτίδα (vid)
Η Αταλάντα στον τελικό με «ντόρτια» και τώρα Γιουβέντους! (vid)
Η Λίβερπουλ ανέστησε την Έβερτον… αυτοκτονώντας! (vid)
Γκάλαχερ για Τσέλσι: «Φάγαμε πέντε από την Άρσεναλ αλλά προσπαθήσαμε»!
La Liga: Στέλνει το El Clasico εκτός Ισπανίας!
Τραγικές άμυνες από Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ, δώρα σε Έβερτον και Σέφιλντ! (vids)
Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Αϊντχόφεν

Το καθήκον της η Αϊτχόφεν!

Σπουδαίο διπλό για την Αϊτχόφεν στην έδρα της Σπάρτα Ρότερνταμ (2-0).

Εύκολο έργο είχε στο Ρότερνταμ απέναντι στη Σπάρτα η Αϊτχόφεν, της οποίας και επικράτησε με 2-0 για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Eredivisie.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με αμυντικό προσανατολισμό στον αγωνιστικό χώρο, αλλά κατάφεραν να αντέξουν μέχρι και το 21ο λεπτό όταν και ο Λοκάντια κατάφερε να χριστεί σκόρερ και να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Σπάρτα πάγωσε από το γκολ της PSV, κάτι που εκμεταλλεύθηκαν οι φιλοξενούμενοι κάνοντας το 2-0 λίγο πριν την ανάπαυλα με σκόρερ τον Φαν Γκίνκελ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ισορροπίες δεν άλλαξαν με την Αϊτχόφεν να παίρνει το σπουδαίο τρίποντο της νίκης που την διατήρησε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.