Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Μίλαν

Χωρίστηκε στη μέση το Μιλάνο (vid)

Η Μίλαν έκλεψε το βαθμό από την Ίντερ το βαθμό το τελευταίο λεπτό, καθώς το μεγάλο ντέρμπι ολοκληρώθηκε ισόπαλο 2-2.

Στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Serie A η Ίντερ υποδέχτηκε την Μίλαν στο “Μεάτσα”. Οι “νερατζούρι” κρατούσαν μέχρι το 98ο λεπτό τους 3 βαθμούς αλλά ένα γκολ του Λαπαντούλα ήταν αρκετό για να αναδειχθούν οι δύο ομάδες ισόπαλες με 2-2. Έτσι, η Μίλαν παρέμεινε στην 6η θέση της βαθμολογίας με 58 βαθμούς, δύο παραπάνω από την Ίντερ.

Το πρώτο ημίχρονο αν και δεν είχε ρυθμό στο μεγαλύτερο του διάστημα έκλεισε θεαματικά με 2 γκολ από πλευράς Ίντερ. Ειδικότερα, στο 35ο λεπτό ο Γκαλιαρντίνι γέμισε για τον Καντρέβα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Ιταλός εξτρέμ με υπέροχο τελείωμα έγραψε το 1-0.

Οι “νερατζούρι” κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια με προβάδισμα 2 τερμάτων καθώς στο 44ο λεπτό ο Ικάρντι μετά το γύρισμα του Περισιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με κοντινό πλασέ.

Οι “ροσονέρι” μοχθουσαν για να δημιουργήσουν μία καλή ευκαιρία και όταν το κατάφερναν όπως στο 66΄με το μακρινό σουτ του Ντελαφέου, ο Χαντάνοβιτς δήλωνε παρών.

H κατοχή της μπάλας από τους φιλοξενούμενους απέδωσε καρπούς στο 83΄όταν η Μίλαν μείωσε σε 2-1 με την προβολή του Ρομανιόλι μετά τη σέντρα του Σούσο.

Οι “ροσονέρι” απέδειξαν το μέταλλο που επιχειρούν να χτίσουν τη φετινή σεζόν ως μία νεανική ομάδα πραγματοποιώντας στο 98ο λεπτό το τελικό 2-2 με την προβολή του Ζαπάτα μετά από εκτέλεση κόρνερ.