Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Οι δέκα πιο ακριβοί ποδοσφαιριστές στον κόσμο – Λείπουν οι… GOAT (pic)
Φελίπε Μέλο προς Άλβες- Ρομπίνιο: «Αν είχατε βιάσει τη δική μου κόρη θα σας είχα σκοτώσει»
Ο Ντάνι Άλβες μόλις βγήκε από τη φυλακή έκανε το πάρτι της ζωής του!
Ο Ρόδρι κουβαλάει ένα από τα πιο… ακραία σερί που έχουμε δει!
Mundo Deportivo: «Η Μπαρτσελόνα έβγαλε… άχρηστους 4 κορυφαίους προπονητές»
Φερνάντες για Κριστιάνο: «Προσεύχομαι για εκείνους που τον κράζουν… Θα πάθουν ζημιά!»
Μονακό

Πρεμιέρα με ζόρια για τους Πρωταθλητές Γαλλίας (vid)

Άνοιξε η αυλαία του γαλλικού πρωταθλήματος με την Μονακό να επικρατεί δύσκολα της Τουλούζ με 3-2 στο Πριγκιπάτο.

Στην πρεμιέρα του γαλλικού πρωταθλήματος, η Μονακό υποδέχθηκε την Τουλούζ στο Πριγκηπάτο. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να θέλξουν με την εμφάνιση τους αλλά πήραν τελικά το τρίποντο εκμεταλλευόμενοι τις στημένες φάσεις με συνέπεια να επικρατήσουν με το τελικό 3-0.

Οι πρωταθλητές Γαλλίας ξεκίνησαν νευρικά την αναμέτρηση, με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ στο 6ο λεπτό μετά από μία στημένη φάση. Ειδικότερα, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Ντελόρ πάσαρε με το στήθος για τον Μασάκ, ο οποίος χωρίς να το σκεφτεί με ένα γυριστό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Οι Μονεγάσκοι επιχειρούσαν να βρουν τα πατήματά τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο και απείλησαν για πρώτη φορά στο 13ο λεπτό με τον Εμπαπέ να λαμβάνει την κάθετη πάσα του Λόπεζ αλλά να σημαδεύει τον Λαφόντ.

Όσο κυλούσε το πρώτο ημίχρονο η Μονακό ολοένα και περισσότερο έκλεινε τη Μονακό στην περιοχή της προσπαθώντας με σέντρες από τις πτέρυγες να απειλήσει. Έτσι, στο 30ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους με τον Μουτίνιο με εκτέλεση κόρνερ να τροφοδοτεί τον Ζέμερσον, ο οποίος με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπο που άρχισε το τρόπο. Μετά από ένα λάθος του Σιντιμπέ στη μεσαία γραμμή, ο Ντουρμάζ ξεδίπλωσε την αντεπίθεση και αφού επιχείρησε το γύρισμα για τον Ντελόρ, ο τελευταίος με συρτό σουτ έξω από την περιοχή έδωσε ξανά το προβάδισμα στην Τουλούζ.

Οι Μονεγάσκοι έδειχναν έξω από τα νερά τους και μόνο όταν ο Ζαρντίμ τοποθέτησε τον Εμπαπέ στο αριστερό άκρο της επίθεσης άρχισε να γίνεται πιο επικίνδυνη. Από την πλευρά του προήλθε η εκ νέου ισοφάριση των πρωταθλητών με τον Ζόρζε να σεντράρει και τον Φαλκάο με κεφαλιά να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 58ο λεπτό.

Η λύτρωση ήρθε τελικά για τη Μονακό στο 70ο λεπτό μετά από μία ακόμα στημένη φάση. Συγκεκριμένα, ο Μουτίνιο με μία γλυκιά σέντρα έδωσε την ευκαιρία στον Γκλικ με ένα μικρό άγγιγμα του κεφαλιού του να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.