Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Λίβερπουλ

«Έφαγε» τα μούτρα της η Λίβερπουλ

Με 3-3 αναδείχθηκε ισόπαλη η Λίβερπουλ στην έδρα της Γουότφορντ.

Με ισοπαλία ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για τη φετινή Πρέμιερ Λιγκ η Λίβερπουλ , η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Γουότφορντ με 3-3 παρά το γεγονός ότι βρέθηκε εις διπλούν πίσω στο σκορ.

Στο αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες μπήκαν με αναγνωριστική διάθεση στα πρώτα λεπτά αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επιβληθούν στα σημεία και να πάρουν τα ηνία του παιχνιδιού στα χέρια τους.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ ήρθε μόλις στο 8ο λεπτό όταν ο Χοσέ Χολέμπας βρήκε τον Οκάκα και εκείνος από κοντά έκανε το 1-0.

Η Λίβερπουλ αιφνιδιάστηκε αλλά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια με τον Σαντιό Μανέ στο 29′.

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση αφού στο 32ο λεπτό ο Ντουκουρέ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του με κοντινό πλασέ.

Η Λίβερπουλ δεν τα παράτησε και στο δεύτερο μέρος ανέβασε στροφές προκειμένου να φέρει ξανά το παιχνίδι στα ίσια, κάτι που κατάφερε στο 55′ με τον Ρομπέρτο Φιρμίνο να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα και να κάνει το 2-2.

Το 3-2 έκανε στο 57′ ο Μοχάμεντ Σαλάχ μετά από όμορφη μπαλιά του Φιρμίνο.

Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ είχαν την ευκαιρία να ανεβάσουν τον δείκτη του σκορ σε υψηλότερες τιμές αλλά τόσο ο Μορένο (64′) και ο Ματίπ (65′) αλλά και ο Λοβρέν (70′) δεν βρήκαν στόχο.

Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπρίτος με ωραία κεφαλιά από κοντά.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η ομάδα του Μέρσισαϊντ έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι και μόλις έναν βαθμό από την έδρα της Γουότφορντ.