Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Οι δέκα πιο ακριβοί ποδοσφαιριστές στον κόσμο – Λείπουν οι… GOAT (pic)
Φελίπε Μέλο προς Άλβες- Ρομπίνιο: «Αν είχατε βιάσει τη δική μου κόρη θα σας είχα σκοτώσει»
Ο Ντάνι Άλβες μόλις βγήκε από τη φυλακή έκανε το πάρτι της ζωής του!
Ο Ρόδρι κουβαλάει ένα από τα πιο… ακραία σερί που έχουμε δει!
Mundo Deportivo: «Η Μπαρτσελόνα έβγαλε… άχρηστους 4 κορυφαίους προπονητές»

Θρυλικό σεντόνι (vid)

Αν και κινδύνεψε σε κάποιες περιπτώσεις, ο Ολυμπιακός επικράτησε εκτός έδρας της Ριέκα με 1-0 και προκρίθηκε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ

Στη ρεβάνς του 2-1 του “Γ. Καραϊσκάκης”, ο Ολυμπιακός ταξίδεψε στην Κροατία για να φιλοξενηθεί από τη Ριέκα στο στάδιο “HNK”.  Οι ερυθρόλευκοι με μία επαγγελματική εμφάνιση και εκμεταλλευόμενοι την αστοχία των παικτών της Ριέκα επικράτησαν εκτός έδρας με 1-0 και προκρίθηκαν ξανά μετά από δύο χρόνια στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Ριέκα μπήκε με άγριες διαθέσεις στην αναμέτρηση και βρέθηκε μία ανάσα από το γκολ στο 14ο λεπτό με τον Γκαβρίνοβιτς να νικάει τον Καπίνο αλλά να αντικρίζει το σουτ να εξουδετερώνεται από αντίπαλο αμυντικό πάνω στη γραμμή.

Οι Κροάτες είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά εξαιτίας πολλών λανθασμένων μεταβιβάσεων έδωσαν την ευκαιρία στον Ολυμπιακό να μπει μπροστά στο σκορ. Έτσι, στο 25ο λεπτό ο Οφόε ξεδίπλωσε την αντεπίθεση και με κατάλληλη πάσα στον Μάριν έδωσε την ευκαιρία στον Γερμανό με ψύχραιμο πλασέ να ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι μπήκαν ορεξάτοι και απώλεσαν τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσουν με τον Καπίνο να αρνείται το γκολ στον Γκαβρίνοβιτς. Όσο περνούσαν τα λεπτά οι φιλοξενούμενοι έμοιαζαν να ελέγχουν όλο και περισσότερο το παιχνίδι κυκλοφορώντας με ψυχραιμία τη μπάλα.

Η τελευταία ευκαιρία της Ριέκα να αλλάξει τα δεδομένα χάθηκε στο 79΄με τον Ματέι να μην μπορεί σε θέση τετ α τετ να στοχεύσει στην εστία. Έτσι, ο Ολυμπιακός πανηγύρισε μία δίκαια πρόκριση προσφέροντας πολύτιμους πόντους στην Ελλάδα.