Με «σβηστές» τις μηχανές ο Άγιαξ

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης ο Άγιαξ επιβλήθηκε εντός έδρας της Τσβόλε με 3-0.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος ο Άγιαξ υποδέχθηκε στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρίνα» την Τσβόλε. Ο Αίαντας

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα από νωρίς με τον Χούντελαρ μόλις στο 6ο λεπτό να σκοράρει για την ομάδα του.

O Άγιαξ κλείδωσε ουσιαστικά τη νίκη στο 71ο λεπτό με το τέρμα του Ζίεκ. ο οποίος έγραψε το 2-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 88ο λεπτό ο Χούντελαρ διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Με αυτόν τον τρόπο ο Αίαντας έφτασε τους 9 βαθμούς, καθώς μετράει 3 νίκες και 1 ήττα με συνέπεια να αναρριχηθεί στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Σχόλια και τοποθετήσεις με υβριστικό περιεχόμενο, κατά των αρθρογράφων της ιστοσελίδας και κατά προσώπων, θα διαγράφονται. Όλα τα σχόλια περνούν από έλεγχο και οι συντάκτες του sportsking.gr, μπορούν να τροποποιήσουν ένα σχόλιο προκειμένου να εμφανιστεί στη παρούσα σελίδα.