Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!
Έσταξε… φαρμάκι για τη Μίλαν ο Τσαλχάνογλου: «Καλά να πάθουν!»
Παρί Σεν Ζερμέν: Μπαπέ και Ντεμπελέ «καθάρισαν» σε τρία λεπτά την Λοριάν! (vids)
Τσάβι και Μπαρτσελόνα συμφωνούν ότι… διαφωνούν!
Σοβάρεψαν τα πράγματα στη Λίβερπουλ: Έτοιμος για… τζίφρες ο Σλοτ!
Home Page

Δεν κάνει στάσεις το τραίνο της Λάτσιο!

Με 3-2 επικράτησε της Τζένοα η Λάτσιο.

Σε ένα δυνατό παιχνίδι, η Λάτσιο επικράτησε της Τζένοα εκτός έδρας με 3-2 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες έψαξαν τα πατήματά τους στο χορτάρι και κυνήγησαν το γκολ που θα τις έβαζε σε ρόλο οδηγού στο ματς.

Γκολ το οποίο ήρθε στο 13ο λεπτό του αγώνα όταν ο Μπαστός ήταν στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή και έκανε το 1-0.

Οι «λατσιάλι» έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ με τον Μπάστα στο 22′ αλλά χωρίς επιτυχία.

Μάλιστα, η απάντηση της Τζένοα ήταν δραστική αφού ισοφάρισε στο 57ο λεπτό με τον Πελέγκρι να νικά τον Στρακόσια για το 1-1.

Η Λάτσιο όμως δεν το έβαλε κάτω και παρά την επέμβαση του Περίν στο σουτ του Λουκάκου, ο τελευταίος τροφοδότησε τον Ιμόμπιλε, ο οποίος με ωραίο τελείωμα έκανε το 2-1.

Τρία λεπτά αργότερα, η Τζένοα έφτασε ξανά στην ισοφάριση με τον Πελέγκρι να νικά ξανά τον αντίπαλο κίπερ κάνοντας το 2-2.

Οι Ρωμαίοι όμως δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να πάρουν για τρίτη φορά κεφάλι στο σκορ, με το συνήθη ύποπτο, Τσίρο Ιμόμπιλε, να βρίσκει δίχτυα και να κάνει το 3-2 για την ομάδα του.

Μέχρι το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και έτσι η Λάτσιο πήρε το σπουδαίο τρίποντο της νίκης.