Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
Γιουβέντους

Αφεντικό στο Τορίνο είναι η Γιουβέντους!

Σπουδαία νίκη με 4-0 επί της Τορίνο πήρε η Γιουβέντους στο ντέρμπι της πόλης.

Σπουδαία νίκη επί της Τορίνο με 4-0 στο ντέρμπι της πόλης πήρε η Γιουβέντους για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι γηπεδούχοι μπήκαν αρκετά δυναμικά, βρήκαν τα πατήματά τους στο χορτάρι και κυνήγησαν το γκολ που θα τους έβαζε σε ρόλο οδηγού στο παιχνίδι.

Γκολ το οποίο ήρθε στο 16ο λεπτό όταν ο Πιάνιτς βρήκε τον Ντιμπάλα και ο τελευταίος με ιδανικό τελείωμα έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Σα να μην έφτανε αυτό για την Τορίνο, έμεινε με δέκα παίκτς μόλις από το 24ο λεπτό όταν ο Μπασέλι αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε από τον αγώνα.

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, η Γιουβέντους έφτασε και σε δεύτερο γκολ όταν ο Πιάνιτς με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως τελείωσε το πρώτο για τη «Μεγάλη Κυρία». Στο 57′ ο Σάντρο μετά από εκτέλεση κόρνερ που κέρδισε η Γιουβέντους, πήρε μία εξαιρετική κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του αντίπαλου κίπερ.

Η «Βέκια Σινιόρα» μπορούσε να πετύχει ακόμα περισσότερα γκολ αλλά τόσο ο Μπενατιά στο 68′ όσο και οι Μπερναντέσκι (69′), Ντιμπάλα (70′) και Κόστα (89′) δεν βρήκαν στόχο στις προσπάθειές τους.

Το κερασάκι στην τούρτα για τη Γιουβέντους πέτυχε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πάουλο Ντιμπάλα , δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Γιουβέντους πήρε το σπουδαίο τρίποντο της νίκης.