H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Στα ημιτελικά η Μπάγερν στο καναβάτσο η Άρσεναλ! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Λογομαχία Γκρίλις με Βινίσιους για… θέατρο του Άγγλου! (vid)
Home Page

Η λύση ήρθε από την… Αλγερία!

Σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Σπαλ πήρε η Νάπολι χάρη σε γκολ του Γκουλάμ στο 83'.

Μετά από ένα σπουδαίο ματς στο «Πάολο Μάτσα», η Νάπολι πήρε μία δύσκολη αλλά σημαντική νίκη με 3-2 επί της Σπαλ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά δυναμικά, βρήκαν τα πατήματά τους στο χορτάρι και έψαξαν το γκολ που θα τους έβαζε σε ρόλο οδηγού στο ματς.

Γκολ το οποίο ήρθε για τη γηπεδούχο Σπαλ στο 13ο λεπτό όταν ο Σκιαταρέλα δοκίμασε το πόδι του και νίκησε τον αντίπαλο κίπερ για το 1-0.

Η απάντηση, όμως, της Νάπολι ήταν άμεση αφού δευτερόλεπτα μετά ο Καγεχόν βρήκε τον Ινσίνιε και εκείνος με ωραίο σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

Οι ρυθμοί του αγώνα διατηρήθηκαν και μέχρι το δεύτερο ημίχρονο στα ίδια πλαίσια, με τη Νάπολι να ψάχνει εναγωνίως το γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα.

Τέρμα που πράγματι ήρθε στο 72′ όταν ο Καγεχόν με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 2-1.

Μάλιστα, οι «παρτενοπέι» θα μπορούσαν να πετύχουν και τρίτο γκολ αλλά ο Μέρτενς βρήκε στο 75′ απέναντι του τον κίπερ της Σπαλ που κράτησε την ομάδα του ζωντανή στο παιχνίδι.

Και πράγματι, στο 78ο λεπτό του αγώνα ο Βιβιάνι με εξαίρετη εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-2 και ισοφάρισε εκ νέου για την ομάδα του.

Η Νάπολι όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 83ο λεπτό ο Γκουλάμ μετά από τρομερή ενέργεια, πλάσαρε τον αντίπαλο πορτιέρο κάνοντας το 3-2.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Νάπολι πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο.