Εφιάλτης για Κέιν αν μείνει ξανά άτιτλος, αλλά θέλει να δείξει… κουλ
Προειδοποιεί ο Αρτέτα – «Επιστρέφουν αυτοί οι δύο! Πάμε για πρόκριση μέσα στο Μόναχο»
Μαγική ενέργεια από τον Γιαμάλ και έτοιμο γκολ στον Ραφίνια για το 1-0 της Μπαρτσελόνα! (vid)
Γιουνάιτεντ, σε διαλύει η Λίβερπουλ – Οι «reds»… παίρνουν τον στόχο του Τεν Χαγκ!
PODCAST: Neverkusen θέλατε; Φιλάκια από Τσάμπι!
H Νιούκαστλ θέλει να φέρει στο Νησί τον επόμενο σέντερ φορ που θα κάνει χαμό!
Έκαψαν φανέλα του Ντεμπελέ στη Βαρκελώνη! (vid)
Μπέλινγκχαμ σε Σίτι: «Σε λένε φαβορί! Ήσυχα, εμείς είμαστε η Ρεάλ…»
Μπαρτσελόνα VS Παρί, Ντόρτμουντ VS Ατλέτικο: Ιδού οι ενδεκάδες! (pics)
Champions League: Οι οπαδοί της Μπαρτσελόνα έκαναν Κόλαση την ατμόσφαιρα! (pics)
Υπέροχα νέα για τον Αρτέτα: Υπολογίζει κανονικά τον Όντεγκαρντ! (pic)
Δήλωση ψυχολογίας από Τούχελ: «Εμείς το φαβορί, εμείς θα περάσουμε!»
Αλλάζει τελείως η Μπάγερν Μονάχου από το καλοκαίρι: «Σκοτώνει» πρωτοκλασάτο επιθετικό της!
Γκράνιτ Τζάκα: Η εξιλέωση
Παιδάκι στην Αφρική έφτιαξε το πορτρέτο του Κριστιάνο σε κορμό δέντρου (pic)
Λίβερπουλ

This is Sparta-k Moscow (vid)

Στην παγωμένη Μόσχα η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να υπερκεράσει το εμπόδιο της Σπαρτάκ, η οποία απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας μετά το τελικό 1-1.

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου η Λίβερπουλ φιλοξενήθηκε από τη Σπαρτάκ Μόσχας στη Ρωσία. Οι “κόκκινοι” για μία ακόμη αναμέτρηση σπατάλησαν σωρεία ευκαιριών και το πλήρωσαν, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 κόντρα στους πρωταθλητές Ρωσίας.

Οι “κόκκινοι” για μία ακόμη αναμέτρηση ήταν αυτοί που είχαν την υπεροχή των κινήσεων αλλά δεν την εκμεταλλεύτηκαν με αποτέλεσμα να δεχτούν πρώτοι γκολ.

Ειδικότερα, ο στο 23ο λεπτό ο Φερνάντο με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Κάριους, ο οποίος θα μπορούσε να κάνει περισσότερα στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Η ανωτερότητα των φιλοξενούμενων μετουσιώθηκε σε γκολ στο 31ο λεπτό όταν ο Κουτίνιο συνεργάστηκε άψογα με τον Μανέ και ο πρώτος τέλειωσε ιδανικά τη φάση ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Λίβερπουλ άργησε να φανερώσει τις προθέσεις της με αποτέλεσμα να χάσει τις μεγάλες ευκαιρίες της στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Τόσο ο Στάριτζ με γυριστό όσο και ο Σαλάχ με κοντινή κεφαλιά δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα, με συνέπεια να παραμείνει μέχρι τέλους αυτό το 1-1.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Σεβίλλη υποδέχθηκε στο “Σάντσεθ Πιθκουάν” την Μάριμπορ και είχε εύκολο έργο κόντρα στην σλοβενική ομάδα. Συγκεριμένα, άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Κορέα να πραγματοποιεί εξαιρετική ατομική ενέργεια και να σερβίρει έτοιμο γκολ στον Μπενγιεντέρ. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και αυτά της ομάδας του στο 38ο λεπτό με εξαιρετικό πλασέ από πλάγια θέση. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπενγιεντέρ με εκτέλεση πέναλτι στο 83ο λεπτό