Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!

Στο ρελαντί η Νάπολι!

Σπουδαία νίκη με 3-1 επί της Φέγενορντ πήρε η Νάπολι για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σπουδαία νίκη με 3-1 επί της Φέγενορντ πήρε η Νάπολι για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι «παρτενοπέι» μπήκαν δυναμικά, βρήκαν τα πατήματά τους στο χορτάρι και έψαξαν το γκολ πο θα τους έβαζε σε ρόλο οδηγού από νωρίς στο παιχνίδι.

Γκολ το οποίο ήρθε αρκετά νωρίς, όταν στο 7′ ο Ινσίνιε δοκίμασε το πόδι του και με ωραίο σουτ νίκησε τον αντίπαλο κίπερ για το 1-0.

Η Φέγενορντ αιφνιδιάστηκε από το γρήγορο γκολ των Ναπολιτάνων και δεν μπόρεσε να αντιδράσει κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και έφτασαν μία ανάσα από το δεύτερο γκολ, το οποίο όμως δεν ήρθε παρά τις προσπάθειες των Ινσίνιε (41′), Ζορζίνιο (42′) και Χάμσικ (44′).

Η Νάπολι, ωστόσο, δεν άργησε να βρει ξανά τον δρόμο για τα δίχτυα αφού στο 49ο λεπτό ο Μέρτενς εκμεταλλεύθηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας και έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να μειώσουν στο σκορ όταν κέρδισαν πέναλτι στο 66ο λεπτό αλλά ο Τόρνστρα δεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αφού ο Ρέινα έπεσε σωστά και έδιωξε.

Σα να μην έφτανε αυτό για τη Φέγενορντ, η Νάπολι πέτυχε και τρίτο γκολ όταν ο Μέρτενς βρήκε τον Καγεχόν και εκείνος από κοντά έκανε το 3-0 για την ομάδα του.

Το μόνο που κατάφερε η Φέγενορντ ήταν να μειώσει στο σκορ χάρη σε γκολ του Αμραμπάτ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μέχρι το σφύριγμα της λήξης δεν άλλαξε κάτι στο σκορ και έτσι η Νάπολι πήρε το σημαντικό τρίποντο της νίκης.