Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ο Ποτσετίνο έβγαλε στην σέντρα τους… ηγέτες – «Σοβαρά, μόνο εγώ φταίω;»
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Βαλένθια

Βίοι αντίθετοι για Βαλένθια και Μπιλμπάο (vid)

Η Βαλένθια συνέχισε τα καλά αποτελέσματα, κερδίζοντας εντός έδρας με 3-2 την Αθλέτικ Μπιλμπάο.

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος η Βαλένθια υποδέχθηκε στο “Μεστάγια” την Μπιλμπάο. Οι “νυχτέριδες” συνέχισαν τις υψηλές πτήσεις και υπερκέρασαν το εμπόδιο της ντεφοραρμαρισμένης Μπιλμπάο, επικρατώντας με 3-2. Έτσι, αναρριχήθηκαν στη 3η θέση της βαθμολογίας φτάνοντας τους 15 βαθμούς. Αντίθετα, η πτώση των Βάσκων συνεχίστηκε, καθώς υποχώρησαν στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 8 βαθμούς.

TO MATΣ:

Η Βαλένθια ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Τζάτζα με πλασέ στην κίνηση μετά από γύρισμα του Γκάγια να γράφει το 1-0.

Οι “νυχτερίδες” διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 34ο λεπτό με τον Παρέχο να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Ροντρίγκο λίγα δευτερόλεπτα προηγουμένως.

Η Μπιλμπάο έβγαλε αντίδραση και μείωσε σε 2-1 με τον Αντούριθ στο 59ο λεπτό να σκοράρει ένα υπέροχο τέρμα χρησιμοποιώντας άριστα το κορμί του.

Ωστόσο, η χαρά των φιλοξενούμενων ήταν προσωρινή, καθώς ο Ροντρίγκο μετά από διαγώνιο γέμισμα του Μοντόγια έγραψε το 3-1 στο 66ο λεπτό κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.

Το μόνο που κατάφεραν στη συνέχεια οι Βάσκοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-2 με γκολ του Ραούλ Γκαρσία.