Παρί για… ριφιφί στο Μοντζουίκ, 1-3 με Βιτίνια και Μπαπέ! (vids)
Αντσελότι… είσαι τρέλα: «Ρεάλ, μην αγχώνεσαι! Παίζουμε στην διοργάνωση μας»
Απίθανη… ζεμπεκιά από Χούμελς και μείωσε η Ατλέτικο Μαδρίτης! (vid)
Μπαρτσελόνα – Παρί: ΚΟΚΚΙΝΗ ο Αραούχο, 1-1 ο Ντεμπελέ! (vid)
Εφιάλτης για Κέιν αν μείνει ξανά άτιτλος, αλλά θέλει να δείξει… κουλ
Προειδοποιεί ο Αρτέτα – «Επιστρέφουν αυτοί οι δύο! Πάμε για πρόκριση μέσα στο Μόναχο»
Μαγική ενέργεια από τον Γιαμάλ και έτοιμο γκολ στον Ραφίνια για το 1-0 της Μπαρτσελόνα! (vid)
Γιουνάιτεντ, σε διαλύει η Λίβερπουλ – Οι «reds»… παίρνουν τον στόχο του Τεν Χαγκ!
PODCAST: Neverkusen θέλατε; Φιλάκια από Τσάμπι!
H Νιούκαστλ θέλει να φέρει στο Νησί τον επόμενο σέντερ φορ που θα κάνει χαμό!
Έκαψαν φανέλα του Ντεμπελέ στη Βαρκελώνη! (vid)
Μπέλινγκχαμ σε Σίτι: «Σε λένε φαβορί! Ήσυχα, εμείς είμαστε η Ρεάλ…»
Μπαρτσελόνα VS Παρί, Ντόρτμουντ VS Ατλέτικο: Ιδού οι ενδεκάδες! (pics)

City express

H Μάντσεστερ Σίτι συνέχισε την εντυπωσιακή πορεία της επικρατώντας της Μπέρνλι με 3-0 και αύξησε τη διαφορά της από τη Γιουνάιτεντ στους πέντε βαθμούς.

Η Μάντσεστερ Σίτι έχει ξεκινήσει εξαιρετικά τη σεζόν δείχνοντας πως είναι το μεγάλο φαβορί για τον τίτλο.

Οι “πολίτες” υποδέχτηκαν τη σκληροτράχηλη Μπέρνλι με σκοπό να πάρουν άλλη μια νίκη για να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα ξεκίνησε καλύτερα την αναμέτρηση και με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού πήραν κεφάλι στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αγκουέρο.

Παρά τις καλές στιγμές που είχαν οι γηπεδούχοι, οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 1-0 υπέρ της Σίτι.

Οταμέντι, Σανέ και…. Τέλος

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γκουαρντίολα έψαξαν από νωρίς ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε σιγουριά και αυτό ήρθε τελικά στο 73ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Νικολάς Οταμέντι με ωραία κεφαλιά έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί η Σίτι πέτυχε τρίτο τέρμα όταν ο Ντε Μπρούιν έκανε ωραία κάθετη και ο Σανέ με ιδανικό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Με αυτή τη νίκη οι “πολίτες” παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας και αύξησαν τη διαφορά από τη Γιουνάιτεντ στους πέντε βαθμούς.