Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Κόσμος

Athens League 6×6: Στο καναβάτσο ο ΑΦΡΟΣ F.C. – Ισοπαλία «χρυσάφι» για Vodka

Την Παρασκευή, ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ Φάσης του κορυφαίου πρωταθλήματος Μίνι-Ποδοσφαίρου της Αθήνας, «Athens League 6×6» στο «Kifisia Soccer Club», εκεί οπού ο ΑΦΡΟΣ F.C. ηττήθηκε από την ΤΣΑ-ΠΟΥ με 6-4, και η VODKA JUNIORS σε ενα συγκλονηστικό ματς, πήρε μια ισοπαλία… μισή πρόκριση κόντρα στο ΣΤΕΚΙ με 8-8 στο τελευταίο δευτερόλεπτο!

Την Παρασκευή, ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Α’ Φάσης του κορυφαίου πρωταθλήματος Μίνι-Ποδοσφαίρου της Αθήνας, «Athens League 6×6» στο «Kifisia Soccer Club», εκεί οπού ο ΑΦΡΟΣ F.C. ηττήθηκε από την ΤΣΑ-ΠΟΥ με 6-4, και η VODKA JUNIORS σε ενα συγκλονηστικό ματς, πήρε μια ισοπαλία… μισή πρόκριση κόντρα στο ΣΤΕΚΙ  με 8-8 στο τελευταίο δευτερόλεπτο!

Τα δύσκολα τώρα αρχίζουν για την ομάδα με τις παραλλαγές, τον ΑΦΡΟΣ F.C. που για δεύτερο σερί ματς δεν καταφέρνει να συγκεντρώσει ούτε βαθμό, και πλέον θα παίξει τα… ρέστα του για την πρόκριση με τους Campeones F.C. σε λίγες ημέρες.

Η ΤΣΑ-ΠΟΥ ξέχασε γρήγορα την ήττα με τους Amigos F.C. και κατάφερε χάρη στην αποτελεσματικότητα της να αναγκάσει τους αντιπάλους της να κυνηγούν μονίμως το σκορ. Για του λόγου το αληθές, μέχρι το 20ο λεπτό το σκορ βρισκόταν στα επίπεδα του 3-0 χάρη σε τέρματα των Ζυγούρη, Στάμο και Κοντού, ωστόσο σε μια αντεπίθεση διαρκείας ο ΑΦΡΟΣ F.C. μείωσε.

Αρχικά με 2 τέρματα των Τατασόπουλου και Παπαδάκη πριν βγει το ημίχρονο κι ακόμα ένα του Κάντζου κι αφού νωρίτερα ο Ζυγούρης είχε κάνει ακόμα ένα γκολ για τους «πορτοκαλί». Το 4-3 διατηρήθηκε για πολύ ωρά με τους 2 τερματοφύλακες να καταγράφουν ηρωϊκες επεμβάσεις, με πρώτο και καλύτερο τον Καβαλάρη που κρατούσε την ομάδα του στο παιχνίδι. Τελικά, στο τελευταίο 6λεπτό, το σκορ ξέφυγε χάρη σε τερματά του Στάμου και Ζυγούρη (χατ-τρικ), με τον «μπομπερ» του ΑΦΡΟΥ, Στέλιο Τατασόπουλο απλά να μειώνει για το τελικό 6-4. Σίγουρα, πλέον άπαντες στους πρωταθλητές του «Fair Play Tournament», θα σκέφτεται περισσότερο από ποτέ την ήττα στην πρεμιέρα κόντρα στην Vodka…

ΑΦΡΟΣ FC: Καβαλάρης, Μαστρογιώργος, Καγιούλης, Τατασόπουλος (2), Κάντζος (1), Παπαδάκης (1), Χρήστος

ΤΣΑ-ΠΟΥ: Κουλάξενος, Μουρκόγιαννης, Μπούης, Κατιμερτζόγλου, Ζυγούρης (3), Κοντός (1), Στάμος (2), Θερμογιάννης

Το δευτερό χρονικά παιχνίδι ήταν πιο συναρπαστικό σε εξέλιξη με πολλές ανατροπές, και την κλάσση του Αντρέα Ντρένοβα που συμμετάσχει και με το ΣΤΕΚΙ να οργιάζει και να αγγίζει την πρώτη του νίκη, λογαριάζοντας όμως δίχως τον Μπάμπη Μαρίνο που του «έκλεψε» πολύτιμο βαθμό!

Πιο συγκεκριμένα η Vodka έκανε φύλλο και φτερό το ΣΤΕΚΙ για σχεδόν ημίχρονο (4-0), ωστόσο από τη στιγμή που πέρασε ο Ντρένοβα το ματς και η εικόνα γύρισαν και χάρη σε 7 δικά του τέρματα (!) η ομάδα του ηγούταν ακόμα και με 8-7 στο τελευταίο λεπτό, χάρη σε πέναλτι που κέρδισε από τον Νταλιάνη κι εκτέλεσε έυστοχα ο ίδιος. Η τελευταία φάση της αναμέτρησης βρήκε τους «Πότες» να έχουν κερδίσει φάουλ από τα πλάγια της περιοχής του Οδυσσέα Κέμπα, το οποίο να εκτελείτε πλασσαριστά προς τα έξω και τον Μαρίνο να πιάνει το σουτ στην κίνηση το οποίο κατέληξε στο βάθος της εστίας του αντίπαλου τερματοφύλακα και που φυσικά πανηγυρίστηκε έξαλλα από συσσωμή την αποστολή της Vodka Juniors που βρίσκεται πλέον μόνη στη 2η θέση, πίσω από τους Amigos FC!

ΣΤΕΚΙ: Κέμπας Ο., Δήμας, Κέμπας Α (1)., Κέμπας Αγ., Κλεάνθης, Παναγιώτης, Κέμπας Β., Ντρένοβα (7)

Vodka Juniors: Τόλης, Ρουμελιώτης, Αθανασίου, Καρκουλής (3), Νταλιάνης (1), Μαρίνος (4)