Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Champions League

From Paris with love…

Η Παρί Σεν Ζερμέν διέλυσε με 7-1 την Σέλτικ παίζοντας «διαστημικό» ποδόσφαιρο και «καθάρισε» την πρόκριση μαζί με την Μπάγερν Μονάχου.

Στο Πάρκ Ντε Πρενς η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχτηκε την Σέλτικ ενώ για τον ίδιο όμιλο η Άντερλεκτ υποδέχτηκε την Μπάγερν Μονάχου. Οι Παριζιάνοι  είναι στην κορυφή του ομίλου μετά και την νίκη επί τη Σέλτικ ενώ η Μπάγερν Μονάχου κλείδωσε και επίσημα την δεύτερη θέση. Σε έναν όμιλο που ξεκαθάρισε από νωρίς η πρόκριση στην επόμενη φάση.

Παρί Σεν Ζερμέν – Σέλτικ

Ήταν αναμενόμενο να νικήσει η Παρί Σεν Ζερμέν αλλά αυτό που δεν περίμενε κανείς είναι πως η Σέλτικ θα έβαζε πρώτη γκολ, πράγμα το οποίο έγινε από τον Ντεμπελέ μόις στο 1ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι αφού ξεπέρασαν την ψυχρολουσία πέρασαν στην αντεπίθεση και «καθάρισαν» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο. Αρχικά ο Νειμάρ πέτυχε την ισοφάριση στο 9ο λεπτό, για νέρθει ο ίδιος παίκτης να πετύχει και το 2-1 στο 22′.

Το καρέ των γκολ συμπλήρωσαν οι άλλοι δύο αστέρες της Παρί Σεν Ζερμέν, ο Καβάνι στο 28′ και ο Μπαπέ στο 35′ για να κάνει το 4-1. Καταιγιστικοί και αχόρταγοι οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Παρί Σεν Ζερμέν δεν έριξε την απόδοσή της και συνέχισε να σκοράρει ακατάπαυστα. Στο 75′ ο Βεράτι έκανε το 5-1, στο 79′ ο Καβάνι το 6-1 και το τελικό 7-1 πέτυχε ο Άλβες μπροστά στην ανήμπορη να αντιδράσει Σέλτικ.

Άντερλεχτ – Μπάγερν Μονάχου

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Μπάγερν Μονάχου αν και φιλοξενούμενη είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, είχε και τις φάσεις αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ. Απεναντίας είδε τον Τιάγκο Αλκάνταρα να αποχωρεί σοβαρά τραυματισμένος και τον Χάμες Ροντρίγκεζ να τον αντικαθιστά στον αγωνιστικό χώρο. Τελικό αποτέλεσμα ημιχρόνου 0-0 σε ένα άσχημο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

Στο δεύτερο ημίχρονο έλαβε χώρα όλη δράση αφού ο Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ στο 51′ από ασίστ του Τολισό, ενώ ο Χανί έκανε το 1-1 στο 63′ για ν πετύχει το 2-1 αυτή τη φορά ο Τολισό από ασίστ του Κίμιχ.