Γκουαρντιόλα: «Μην ξεγράφετε ποτέ τη Λίβερπουλ… Εγώ την υπολογίζω!»
Η Σίτι ήταν πιο χαλαρή από ποτέ και έριξε «τεσσάρα» στην Μπράιτον! (vid)
Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Κόσμος

Athens League 6×6: Νίκη-ανάσα για ΤΣΑ-ΠΟΥ!

Η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Α’ φάσης του κορυφαίου πρωταθλήματος των Αθηνών για το Μίνι-Ποδόσφαιρο, Athens League 6X6, το οποίο διεξάγεται υπό την αιγίδα του Gipedaki.gr στο Kifisia Soccer Club, έπεσε χθες: με την ΤΣΑ-ΠΟΥ να πετυχαίνει τη δια πυρός και σιδήρου νίκη επί της Montanie με 6-4.

Η αυλαία της 7ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Α’ φάσης του κορυφαίου πρωταθλήματος των Αθηνών για το Μίνι-Ποδόσφαιρο, Athens League 6X6, το οποίο διεξάγεται υπό την αιγίδα του Gipedaki.gr στο Kifisia Soccer Club, έπεσε χθες: με την ΤΣΑ-ΠΟΥ να πετυχαίνει τη δια πυρός και σιδήρου νίκη επί της Montanie με 6-4.

Ένα τρίποντο που εδώ και μερικές ώρες την κατατάσσει στην Golden League, και αφήνει εκτός τους Dragoes FC (που ισοβαθμούν στους 9 βαθμούς), ενώ παράλληλα βάζει δύσκολα στον ΑΦΡΟ που πλέον χρειάζεται τουλάχιστον 1/2 στα εξ αναβολής παιχνίδια του, ούτος ώστε να έχει τύχη…

ο παιχνίδι ήταν πολύ ισορροπημένο εξ αρχής, με την ΤΣΑ-ΠΟΥ παρόλα αυτά να είναι ανέκαθεν μπροστά στο σκορ και να μεταφέρει την πίεση στην Montanie!

Οι «πορτοκαλί» προηγήθηκαν χάρη σε τέρμα του Ηλία Κοντού για να απαντήσουν οι «Βουνίσιοι» που ομολογουμένως ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα με τον Βασίλη Καρρά (όχι τον τραγουδιστή)!

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σε τεντωμένο σχοινί, μέχρι που ο μετέπειτα MVP της αναμέτρησης, Ζυγούρης πήρε το όπλο του, και με δυο γκολ και μια ασίστ (στον Κοντό) έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του δις, στο 3-1 και το 4-3 παρά την προς στιγμήν ισοφάριση από τον Τσίρκα!

Το ημίχρονο έκλεισε με μια ανεπανάληπτη ευκαιρία του Παπαγιάννη για την Montanie, που στην επανάληψη παρότι πίεσε ασφυκτικά για την ισοφάριση, τελικά δέχθηκε 2 κρίσιμα γκολ στο 5-3 από τον Μοσχολιό, και στο 6-4 (ο Κοντός ολοκλήρωσε το χατ-τρικ) και έμεινε για 7η σερί φορά μακριά από τη νίκη, και οριστικά πλέον- εκτός Golden League.

Αξίζει να αναφερθεί πως οι «Βουνίσιοι» ζήτησαν ένα πέναλτι στο 5-4, ύστερα από τράβηγμα του τερματοφύλακα Κουλάξενου στον Παπαγιάννη, τον άνθρωπο που λίγα λεπτά νωρίτερα είχε πετύχει το γκολ που κρατούσε σε απόσταση αναπνοής τη Montanie από την ΤΣΑ-ΠΟΥ, ωστόσο ο διαιτητής της αναμέτρησης διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι, σε μια δύσκολη ομολογουμένως φάση, που το πιθανότερο είναι πως αν ήταν φάουλ εκτός περιοχής θα σφυριζόταν…

ΤΣΑ-ΠΟΥ: Κουλάξενος, Κοντός Γ., Ζυγούρης (2), Μπούης, Μοσχολιός, Κοντός Η. (3)

Montanie: Αλιμονάκης, Παπαγιάννης (1), Ζητούνης Καρράς (1), Νικολόπουλος, Τσίρκας (2), Γκιόκας