Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Λίβερπουλ

Ξέσπασε κατά του ρεπόρτερ ο Κλοπ (vid)

Ο τεχνικός της Λίβερπουλ, Γιούργκεν Κλοπ, "έβραζε" μετά τη λήξη της αναμέτρησης με αντίπαλο την Έβερτον.

Στο “Άνφιλντ” η Λίβερπουλ έχασε μέσα από τα χέρια της ένα πολύτιμο τρίποντο κόντρα στην Έβερτον εξαιτίας μίας απόφασης του διαιτητή που χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στα “ζαχαρωτά”. Ειδικότερα, οι “κόκκινοι” κυριαρχούσαν στην αναμέτρηση μέχρι το 76ο λεπτό, όταν ο Γκρεγκ Πόουσον ανακάλυψε πέναλτι του Λόβρεν στον Κάλβερτ Λιούιν.

Ο Γουέιν Ρούνεϊ ευστόχησε από τα 11 βήματα και οι “κόκκινοι” έχασαν ένα ακόμη δικό τους παιχνίδι τα τελευταία χρόνια.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης, ο τεχνικός των γηπεδούχων, Γιούργκεν Κλοπ, βρισκόταν σε έξαλλη κατάσταση με την απόφαση του διαιτητή, η οποία έκρινε εν πολλοίς τον αγώνα. Αυτός ο εκνευρισμός του βγήκε στην επιφάνεια στη συνέντευξη που ακολούθησε λίγα λεπτά μετά τη λήξη της αναμέτρησης.

“H απόδοσή μας ήταν καλή. Δε σκοράραμε αρκετά. Είδα μόνο μία ομάδα να παίζει. Δε μπορώ να πιστέψω την κατάσταση με όλα τα μαρκαρίσματα. Ήμασταν καθαροί και δεν κάναμε φάουλ. Πάντα υπάρχει ένα βρώμικο. Ο Σίγκουρτσον το έκανε αυτό. Καθαρή κόκκινη. Βλέπεις την εικόνα του πέναλτι. Ο Κάλβερτ Λιούιν είναι έξυπνος αλλά δεν ήταν τίποτα. Έδωσε πέναλτι και η μία ομάδα μπορεί να πανηγυρίσει αλλά εμείς όχι. Δε καταλαβαίνω γιατί έδωσε πέναλτι ο διαιτητής. Μόνο μία ομάδα προσπαθούσε να νικήσει στα 95 λεπτά του αγώνα. Η άλλη ομάδα δεν ακούμπησε την περιοχή μας και δεν είχε κανένα σουτ στο στόχο εκτός από το πέναλτι”.

Στη συνέχεια ο Κλοπ ρώτησε τον ρεπόρτερ αν θεωρεί σωστή την απόφαση του Γκρεγκ Πόουσον και η απάντηση του δημοσιογράφου εκνεύρισε ακόμα περισσότερο τον Γερμανό τεχνικό, ο οποίος αρχικά γέλασε ειρωνικά για να ακολουθήσουν τα εξής λόγια: “Ο Λόβρεν δεν τον μαρκάρει. Ο Κάλβερτ Λιούιν κάνει ένα βήμα. Το χέρι ακουμπάει την πλάτη του. Πιστεύεις ότι ήταν πέναλτι στον Λόβρεν; Αν το πιστεύεις πες το. Αλλάζει τίποτα η γνώμη μου; Θέλω μόνο να μιλήσω σε ανθρώπους με λίγη κατανόηση του ποδοσφαίρου. Λυπάμαι, εγώ κάνω λάθος και εσύ είσαι σωστός. Προφανώς δεν είμαι σε διάθεση να δεχτώ ερωτήσεις”.