Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Φουλ για το τρόπαιο ο Ολυμπιακός με ΤΡΙΑ γκολ σε επτά λεπτά! Όνειρο το 3-0 με ψαλιδάκι! (vids)
Τρομερή Μπολόνια, 2-0 μέσα στο «Ολίμπικο» στο ημίχρονο! (vid)
Αποχωρεί από την Τσέλσι ο Τιάγκο Σίλβα!
Primera División

Έλειψε μόνο ο νικητής

Σε ένα παιχνίδι με ευκαιρίες και δοκάρια για τις δυο ομάδες, Σεβίλλη και Λεβάντε έμειναν στο "μηδέν" στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία για την 16η αγωνιστική της Λα Λίγκα.

To κλίμα στο “Σαντσές Πιθκουάν” ήταν βαρύ πριν το παιχνίδι με τη Λεβάντε μετά την ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης την περασμένη αγωνιστική.

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό από το ξεκίνημα του και αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στους Βαλεθιάνους που δεν έδειξαν πρόθεση να παίξουν μόνο άμυνα.

Η Σεβίλλη είχε την πρώτη καλή στιγμή όταν ο Κορέα έκανε το σουτ εκτός περιοχής αλλά ο Οϊέρ έδιωξε με τη μπάλα με υπερένταση.

Λίγο αργότερα ήρθε η απάντηση της Λεβάντε με τον Χοσέ Καμπάνα. Ο Ισπανός χαφ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Σέρχιο Ρίκο.

Δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν πάρει το προβάδισμα αλλά η κεφαλιά του Μεράδο χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

Η εικόνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τη Σεβίλλη να κυριαρχεί και τη Λεβάντε να δείχνει πολύ επικίνδυνη στις κόντρα επιθέσεις.

Μετά το 70ο λεπτό ο Εντουάρντο Μπερίσο έκανε πιο επιθετική την ομάδα του με αποτέλεσμα να ασκήσει ασφυκτική πίεση. Παρά τις χαμένες ευκαιρίες η μπάλα δεν έμπαινε στα δίχτυα και ο χρόνος τελείωνε.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και οι δυο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς κάτω από τις αποδοκιμασίες των φίλων της Σεβίλλης.