Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Μίλαν

Θα πει και…grazie η Μίλαν

Η Φιορεντίνα ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και η Μίλαν θα έπρεπε να είναι ευχαριστημένη που έφυγε με τον βαθμό (1-1) από το "Αρτέμιο Φράνκι".

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να έχουν διάθεση να παίξουν επιθετικά αλλά στα πρώτα 15 λεπτά δεν σημειώθηκε κάποια μεγάλη ευκαιρία.

Στη συνέχεια η Φιορεντίνα κρατούσε περισσότερο τη μπάλα στην κατοχή της αλλά σε κάποιες περιπτώσεις, έλειψε το καθαρό μυαλό στην τελική πάσα.

Η Μίλαν δεν πατούσε καλά στο γήπεδο και θα μπορούσε να έχει βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση αν ο Ρομανόλι δεν σταματούσε τον Σιμεόνε. Ο Αργεντινός βγήκε σε θέση βολής αλλά ο Ιταλός αμυντικός τον ανέτρεψε και είδα μόνο την κίτρινη κάρτα.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έχασαν την μεγαλύτερη ευκαιρία τους όταν μετά από σέντρα από τα αριστερά, ο Γιλ Ντίας έκανε την κεφαλιά αλλά ο Ντοναρούμα είπε “όχι”.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Ιταλός γκολκίπερ κράτησε και πάλι όρθια τη Μίλαν όταν έδιωξε το ωραίο σουτ του Μπαντέλι.

Χρειάστηκε να περάσουν 50 λεπτά στο παιχνίδι για να κάνει η Μίλαν την πρώτη της ευκαιρία. Ο Σούσο πήρε τη μπάλα εκτός περιοχής,έκανε το σουτ αλλά ο Σπορτιέλο ήταν σε ετοιμότητα.

Στο 70 λεπτό οι “Βιόλα” πήραν το προβάδισμα όταν ο Μπιράτζι έκανε τη σέντρα και ο Σιμεόνε με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις τρία λεπτά καθώς ο Τσαλχάνογλου με κοντινό πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.

Στη συνέχεια η Φιορεντίνα ήταν η ομάδα που έψαξε το γκολ σε αντίθεση με τη Μίλαν που έδειχνε να βολεύεται με το βαθμό της ισοπαλίας.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα και οι δυο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.