Ρεάλ Μαδρίτης: Επιβραβεύει τον πιο αδικημένο της με νέο συμβόλαιο
Ο Γιακουμάκης έσβησε τα αναθέματα και τις κατάρες με την πιο γλυκιά φωτογραφία (pic)
Μπαρτσελόνα: Με τον θεμέλιο λίθο της στα χαφ κόντρα στην Παρί
«Στο στόχαστρο της Σεβίλλης ο Βαγγέλης Παυλίδης»
Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Home Page

Ξέσπασε στη Σπαλ η Λάτσιο με σόου Ιμόμπιλε!

Σπουδαία νίκη με 5-2 επί της Σπαλ πήρε η Λάτσιο για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Serie A.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα, βρήκαν γρήγορα τα πατήματά τους στο χορτάρι και κυνήγησαν το γκολ που θα τους έβαζε σε ρόλο οδηγού στο ματς.

Γκολ το οποίο ήρθε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Λουίς Αλμπέρτο να νικά με ωραίο σουτ τον αντίπαλο κίπερ.

Δύο λεπτά μετά ήρθε η απάντηση των γηπεδούχων με τον Μπάστα να ανατρέπει τον αντίπαλό του εντός περιοχής και τη Σπαλ να κερδίζει πέναλτι.

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Αντενούτσι, ο οποίος δεν αστόχησε και έκανε το 1-1.

Έκτοτε ανέλαβε δράση ο Ιμόμπιλε, ο οποίος με δύο προσωπικά του γκολ στο 19′ και το 26′ έκανε το 3-1 για την ομάδα του.

Ο Αντενούτσι μείωσε εκ νέου στο 31ο λεπτό του αγώνα σε 3-2 ενώ ο Γκράσι στο 35′ σπατάλησε μία ευκαιρία να κάνει το 3-3.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Μπάστα βρήκε τον Ιμόμπιλε και εκείνος συμπλήρωσε το χατ-τρικ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Στο 51′ ήρθε και τέταρτο γκολ για τον στράικερ των «λατσιάλι» ο οποίος με κοντινό τελείωμα έκανε το 5-2 για τους Ρωμαίους.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν ωστόσο να πιέζουν και στο 64′ ο Βιβιάνι με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι ενώ στο 86′ ο Παλόσκι είδε το γκολ του να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Λάτσιο πήρε το πολύτιμο τρίποντο της νίκης.