Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Μάντσεστερ Σίτι

Α- Κουν Σίτι και χάνουν!

Χάρη στο γκολ του Σέρχιο Αγκουέρο στο 92' η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε εντός έδρας με σκορ 2-1 της Μπρίστολ και πέρασε έτσι στην επόμενη φάση του League Cup.

Τα χρειάστηκε η Μάντσεστερ Σίτι στο εντός έδρας ματς του League Cup κόντρα στη Μπρίστολ. Όλα έδειχναν πως η αναμέτρηση θα πήγαινε στην παράταση, όπου όλα είναι πιθανά, μιας και μέχρι το 92′ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 1-1. Όμως, τότε ο Σέρχιο Αγκουέρο ξεπετάχτηκε και με δικό του γκολ έδωσε τη νίκη με σκορ 2-1 στους Πολίτες που δε σταματάνε να κερδίζουν.

Έτσι, το σύνολο του Πεπ Γκουαρντιόλα πέρασε στην επόμενη φάση του θεσμού. Τώρα όσον αφορά το παιχνίδι όλα πήγαιναν καλά για τους γηπεδούχους που μπήκαν πολύ δυνατά και πίεζαν, ώστε από νωρίς να πάρουν κεφάλι στο σκορ.

Ωστόσο, αυτό δεν ήταν και τόσο εύκολο μιας και η Μπρίστολ αμυνόταν σωστά και οι παίκτες της έμπαιναν με πάθος στις φάσεις. Μάλιστα, στο 44′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρέιντ.

Στο δεύτερο μέρος οι ποδοσφαιριστές της Σίτι ανέβασαν την απόδοσή τους και έφεραν το ματς στα ίσα με τον Ντε Μπρούιν στο 55′. Όσο περνούσαν τα λεπτά οι γηπεδούχοι πίεζαν ολοένα και περισσότερο, ώστε να πετύχουν το γκολ που θα τους έκανε τη ζωή πιο εύκολη, δεν θα πήγαινε το ματς παράταση και θα τους χάριζε τη νίκη και παράλληλα την πρόκριση.

Αυτό ήρθε στα χασομέρια (92′) από τον Σέρχιο Αγκουέρο που είναι ανεβασμένος και δείχνει εμπράκτως στον Γκουαρντιόλα, γιατί θα πρέπει να συνεχίσει να τον εμπιστεύεται.