Ρίχνει… μπουρλότο η Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν αναλαμβάνει την Μπάγερν Μονάχου»
Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
Μπαρτσελόνα

Να περάσει ο επόμενος! (vid)

Η Μπαρτσελόνα έκαμψε την αντίσταση της αξιόμαχης Αλαβές και με γκολάρες του Σουάρεζ και του Μέσι, ανέτρεψε το σκορ και πήρε το τρίποντο (2-1).

Πολύ δύσκολο βράδυ είχε η Μπαρτσελόνα κόντρα στην Αλαβές (2-1). Οι “Μπλαουγκράνα” τα βρήκαν σκούρα και φλέρταραν με γκέλα, αλλά πρώτα ο Σουάρεζ και μετά ο Μέσι, με δύο γκολάρες έσωσαν την παρτίδα και συνεχίζουν την ξέφρενη πορεία τους στη La Liga.

Η Μπαρτσελόνα παρουσίασε αμυντικά προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο και τελικά το πλήρωσε χάρη στις σωστά εκδηλωμένες αντεπιθέσεις της Αλαβές. Ο Γκουιντέτι στο 23′ ξέφυγε υπέροχα στην κόντρα και στο τετ α τετ με τον Τερ Στέγκεν, πλάσαρε στην κλειστή γωνία και σκόραρε. Οι Καταλανοί ανέβασαν την απόδοσή τους και άρχισαν να πιέζουν ασφυκτικά. Παραλίγο να ισοφαρίσουν, αλλά την εκτέλεση φάουλ του Μέσι απέκρουσε ο Πατσέχο, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι.

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε αποφάσισε να αλλάξει τα δεδομένα στο δεύτερο ημίχρονο και έβαλε γρήγορα-γρήγορα μέσα τον Άλμπα και τον Ρομπέρτο. Οι “Μπλαουγκράνα” αμέσως ανέβασαν την απόδοσή τους και μετά από λίγο ισοφάρισαν με τον Λουίς Σουάρεζ. Ο Ινιέστα πραγματοποίησε καταπληκτική ενέργεια, έκανε τη σέντρα και ο Ουρουγουανός με ένα μονοκόμματο σουτ έφερε το ματς στα ίσα στο 72′. Οι Καταλανοί τελικά πήραν ακόμη ένα τρίποντο με τον Λιονέλ Μέσι να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση φάουλ και να φέρνει τούμπα το ματς στο 84′. Η Μπαρτσελόνα διατηρεί το αήττητο και βρίσκεται στο +11 από τη δεύτερη Ατλέτικο Μαδρίτης.