Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Bundesliga

Έχει ξεχάσει τι πάει να πει ήττα (vid)

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εντός έδρας της Σάλκε πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 2-1.

Στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα η Μπάγερν Μονάχου υποδέχτηκε στην Αλλιάνζ Αρίνα την Σάλκε. Οι πρωταθλητές Γερμανίας έπαιξαν όσο χρειάστηκε για να προσθέσουν ένα ακόμη τρίποντο στη συλλογή τους, αυτή τη φορά κερδίζοντας τους “βασιλικούς μπλε” με 2-1. Με αυτή τη νίκη η διαφορά της Μπάγερν από τη δεύτερη Λειψία έφτασε τους 18 βαθμούς, την ώρα που η Σάλκε έπεσε στην 6η θέση, ένα βαθμό πίσω από την Μπάγερ Λεβερκούζεν.

Οι “βαυαροί” ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 6ο λεπτό. Ειδικότερα, μετά τον κεραυνό του Μίλερ έξω από την περιοχή, ο Λεβαντόφσκι εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Φέρμαν και έσπρωξε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.]

Οι “βασιλικοί μπλε” βρήκαν την απάντηση που έψαχναν στο 29ο λεπτό με τον Ντι Σάντο να εκμεταλλεύεται τη σέντρα του Γκορέτσκα και με δυνατό συρτό σουτ να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ, καθώς οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα στο 36ο λεπτό. Συγκεκριμένα, σκόρερ χρίστηκε ο Τόμας Μίλερ, ο οποίος μετά την κάθετη πάσα του Ρόμπεν πλάσαρε στην κλειστή γωνία του Φέρμαν για να γράψει το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του παιχνιδιού κινήθηκε σε πολύ χαμηλά επίπεδα, κάτι το οποίο εξυπηρετούσε την κυνική Μπάγερν, η οποία διατήρησε το προβάδισμά της μέχρι τέλους χωρίς να κινδυνεύσει.