Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Ολιμπίκ Λυών

Ντόρτια στη Δανία για την Ατλέτικο

Ανάμεικτα συναισθήματα για τις Ισπανικές ομάδες με την Ατλέτικο Μαδρίτης να πετυχαίνει σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 4-1 και την Βιγιαρεάλ να ηττάται από την Λυών.

Συνέχεια στις Ευρωπαϊκές διοργανώσεις και για τις Ισπανικές ομάδες με τις Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης να δοκιμάζονται με τις Λυών και Κοπεγχάγη αντίστοιχα.

Κοπεγχάγη – Ατλέτικο Μαδρίτης

Στο πρώτο παιχνίδι από τα δύο οι Δανοί ευτύχησαν να πετύχουν γκολ πολύ νωρίς στο παιχνίδι, ακόμα και αν λογίζονταν ως αουτσάιντερ, με τον Φίσερ μόλις στο 15′ να κάνει το 1-0.  Η αντίδραση της Ατλέτικο  όμως ήταν άμεση με την ομάδα του Σιμεόνε να ισοφαρίζει με τον Σαούλ στο 21′ και να απαντάει ακόμα πιο γρήγορα στο 37′ πετυχαίνοντας την ανατροπή του σκορ σε 1-2 με τον Γκαμεϊρό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ατλέτικο Μαδρίτης κατάφερε να πετύχει και τρίτο τέρμα αυτή τη φορά με τον Αντουάν Γκριεζμάν στο 71′ και να πετυχαίνει καρέ τερμάτων λίγα λεπτά αργότερα στο 77′ με τον Βιτόλο.

Λυών – Βιγιαρεάλ

Στο άλλο παιχνίδι αυτό μεταξύ της Λυών και της Βιγιαρεάλ τα πράγματα ήταν πιο ήρεμα με το πρώτο ημίχρονο να περνά χωρίς κάποιο γκολ αλλά με την Ισπανική ομάδα να κερδίζει τις εντυπώσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πάντα άλλαξαν κυρίως για τους Γάλλους, με την Λυών να πετυχαίνει δύο γκολ σε 3 λεπτά με τον Εντομέλε και τον Φεκίρ για να μειώσει προς στιγμήν ο Φορνάλς στο 63′ σε 2-1 αλλά την Λυών να καθαρίει το παιχνίδι πετυχαίνοντας και τρίτο τέρμα με τον Ντεπάι στο 83′.