Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Ισπανία

Απόδραση… “νυχτερίδων” από το “Ροσαλέδα”!

Πραγματοποιώντας σπουδαία ανατροπή, στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού, η Βαλένθια επικράτησε της Μάλαγα, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της La Liga.

Λίγα λεπτά πριν την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα (27′) η ομάδα της Ανδαλουσίας “άνοιξε” το σκορ! Ο Ρέσιο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Ιντέγε Μπράουν πραγματοποιώντας δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, “νίκησε” τον Νέτο για το 1-0. Αυτή ήταν, ουσιαστικά, η μοναδική αξιόλογη φάση του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο βρήκε την Μάλαγα να προηγείται με 1-0.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (56′) η Μάλαγα θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματα της αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης ακύρωσε το γκολ του Γιουσέφ Εν Νεσιρι, χρεώνοντας τον με επιθετικό φάουλ. Δέκα λεπτά πριν από το φινάλε (81′) η Βαλένθια έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης. Ο Ντάνι Παρέχο εκτέλεσε το κόρνερ και ο Φρανσίς Κοκλέν, με εξαιρετική “καρφωτή”, κεφαλιά “νίκησε” τον Ρομπέρτο για το 1-1. Τέσσερα λεπτά αργότερα (85′) η ομάδα του Μαρθελίνιο έφτασε στην ανατροπή! Ο Ιγκνάσι Μιγκέλ υπέπεσε σε πέναλτι, ο Ντάνι Παρέχο ανέλαβε την εκτέλεση και ευστόχησε για το 1-2 των “νυχτερίδων”. Στη συνέχεια δεν άλλαξε το παραμικρό και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τις ” νυχτερίδες” να παίρνουν σπουδαία εκτός έδρας νίκη, στην μάχη που δίνουν για έξοδο στο Τσάμπιονς Λίγκ.