Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Europa League

Είπε “αντίο” με ψηλά το κεφάλι

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη από τη Ντιναμό και στο Κίεβο, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο γκολ στις πολλές ευκαιρίες και έτσι έμεινε εκτός συνέχειας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ΑΕΚ να έχει την πρωτοβουλία και έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία μόλις στο τρίτο λεπτό. Ο Λάζαρος έκανε το γύρισμα από αριστερά, αλλά η μπάλα κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δοκάρι.

Λίγο αργότερα ο Γκάλο με τρομερή κάθετη έβγαλε τετ α τετ τον Αραούχο, αλλά ο Αργεντινός πλάσαρε πάνω στον Μπόικο. Στο 25ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν νέα μεγάλη ευκαιρία, όταν μετά από φάουλ και ασυνεννοησία των παικτών της Ντιναμό, η μπάλα θα κατέληγε στα δίχτυα, αλλά ο Μόροζουκ έδιωξε πάνω στη γραμμή.

Στη συνέχεια οι Ουκρανοί ισορρόπησαν το παιχνίδι, αλλά επί της ουσίας δεν απείλησαν την εστία του Βασίλη Μπάρκα.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης η ΑΕΚ έχασε δυο μαζεμένες ευκαιρίες. Αρχικά ο Μπόικο είπε “όχι” στο σουτ του Μπακάκη και στην εξέλιξη της φάσης, μετά από εκτέλεση κόρνερ  ο Μασούντ βρέθηκε μόνος του μπροστά στην εστία, αλλά κατάφερε να αστοχήσει.

Η απάντηση της Ντινάμο ήρθε λίγο αργότερα όταν ο Γκονσάλες με ωραία τρίμπλα άφησε πίσω τον Λαμπρόπουλο, αλλά ο Μπακάκης πρόλαβε τη μπάλα πάνω στη γραμμή. Όσο περνούσαν τα λεπτά οι παίκτες του Χιμένεθ έπαιρναν μέτρα, αλλά το γκολ δεν ερχόταν.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος και η ΑΕΚ είπε “αντίο” στο Γιουρόπα Λιγκ με ψηλά το κεφάλι και χωρίς να έχει γνωρίσει ήττα σε δέκα ματς.