Ασταμάτητη με Σάβιτς η Λάτσιο | Sportsking.gr

Ασταμάτητη με Σάβιτς η Λάτσιο

Έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς η Λάτσιο κατάφερε «ξεκούραστα» να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στην Σασουόλο.

Παιχνίδι με φαβορί την Λάτσιο ήταν αυτό μεταξύ της ομάδας της Σασουόλο και των Λατσιάλι για το Ιταλικό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Ιντζάκι θέλει να «καπαρώσει» την 3η θέση και όπως δείχνουν τα πράγματα δύσκολα θα την χάσει μιας και παίζει ομολογουμένως πολύ ωραίο ποδόσφαιρο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους με τον Μιλίνκοβιτς Σάβιτς να πετυχαίνει από νωρίς το γκολ, μόλις στο 7ο λεπτό μετά από ασίστ του Άντερσον και να πετυχαίνει το 0-1 κάνοντας τα πράγματα πιο εύκολα για την Λάτσιο. Και  σαν να μην έφτανε αυτό θα έρθει και ο συνήθης ύποπτος, Τσίρο Ιμόμπιλε να πετύχει και δεύτερο τέρμα, αυτή τη φορά με εύστοχο πέναλτι και να κάνει το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως και το πρώτο για την Λάτσιο που με τον εξαιρετικό σήμερα Μιλίνκοβιτς Σάβιτς θα πετύχει και τρίτο τέρμα στο 47′ και θα κάνει το 0-3. Στη συνέχεια το παιχνίδι αγρίεψε με τις δύο ομάδες να δέχονται από μία κόκκινη κάρτα, στο 54′ ο Μπεράρντι της Σασουόλο για επικίνδυνο φάουλ και  στο 67′ ο Μάρουσιτς της Λάτσιο για απρεπή συμπεριφορά.

Σχόλια και τοποθετήσεις με υβριστικό περιεχόμενο, κατά των αρθρογράφων της ιστοσελίδας και κατά προσώπων, θα διαγράφονται. Όλα τα σχόλια περνούν από έλεγχο και οι συντάκτες του sportsking.gr, μπορούν να τροποποιήσουν ένα σχόλιο προκειμένου να εμφανιστεί στη παρούσα σελίδα.