Πήρε το θρίλερ η Ντόρτμουντ με Μπατσουαγί στο 94′! (vid) | Sportsking.gr

Πήρε το θρίλερ η Ντόρτμουντ με Μπατσουαγί στο 94′! (vid)

Με λυτρωτή τον Μίτσι Μπατσουαγί που σκόραρε στο 94', η Ντόρτμουντ κέρδισε με 3-2 την Άϊντραχτ Φρανκφούρτης και έπιασε τρίτη θέση στη Μπουντεσλίγκα.

Σε ένα ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου η Ντόρτμουντ λυτρώθηκε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με τον Μίτσι Μπατσουαγί να βάζει το γκολ της νίκης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11′, με αυτογκόλ του Ρους. Στη συνέχει προσπάθησαν να διευρύνουν το προβάδισμά τους, αλλά κολλούσαν στην τελική προσπάθεια.

Η Άϊντραχτ ισοφάρισε στο 75′ με τον Γιόβιτς, αλλά ο Μπατσουαγί μόλις δύο λεπτά μετά έβαλε εκ νέου σε θέση οδηγού την ομάδα του. Η άμυνα της Ντόρτμουν όμως ήταν ασταθής. Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, πίεσαν πολύ και φάνηκε ότι θα πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Μπλουμ στο 92′.

Λογάριασαν όμως χωρίς τον μπάτμαν της Μπορούσια. Ο Μπατσουαγί δεν τα παράτησε και με υπέροχη κίνηση και αριστερό σουτ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του!

Σχόλια και τοποθετήσεις με υβριστικό περιεχόμενο, κατά των αρθρογράφων της ιστοσελίδας και κατά προσώπων, θα διαγράφονται. Όλα τα σχόλια περνούν από έλεγχο και οι συντάκτες του sportsking.gr, μπορούν να τροποποιήσουν ένα σχόλιο προκειμένου να εμφανιστεί στη παρούσα σελίδα.