Σοβάρεψαν τα πράγματα στη Λίβερπουλ: Έτοιμος για… τζίφρες ο Σλοτ!
Φέρντιναντ: «Άντρες… εναντίον αγοριών! Τους κατέστρεψε η Άρσεναλ…»
Μπαρτσελόνα: Οι πέντε «αστέρες» που δεν είναι προς πώληση!
Πρόεδρος La Liga: «Να είναι καλά το VAR! Μόνο έτσι δεν θα υπήρχε γκρίνια…»
Αρτέτα σε Ποτσετίνο: «Σε συμπαθώ πολύ! Έπρεπε να κερδίσεις όλα τα τελευταία ματς…» (vid)
Ακραία απόφαση της Μπαρτσελόνα – Πουλάει τον «ηγέτη» της… αλλά γκρινιάζει!
Μουνιαίν: «Μπιλμπάο, αγάπη μου αποχωρώ» – Αποχωρεί ο ηγέτης μετά από 15 χρόνια (vid)
Ο Ράκιτιτς αποκάλυψε τον… νέο σταθμό του Μόντριτς – «Έλα, σε περιμένω!»
Ο Μπαπέ κάνει εύκολη τη ζωή του Αντσελότι… και του Βινίσιους
Οι τρεις επικρατέστεροι για τη θέση του Πιόλι στον πάγκο της Μίλαν
H Λεβερκούζεν κάνει πλάκα σε όποιον θέλει τον Φλόριαν Βιρτζ
Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Άρσεναλ

Τριάρα η Άρσεναλ, σπουδαίο ρεκόρ για τον Τσεχ! (vid)

Με γκολ του Μουστάφι, του Ομπαμεγιάνγκ και του Μικιταριάν η Άρσεναλ κέρδισε 3-0 τη Γουότφορντ, με τον Τσεχ να πιάνει πέναλτι και να σπάει ρεκόρ (200 clean sheets).

Η Άρσεναλ κέρδισε με 3-0 τη Γουότφορντ, με σκόρερς τους Μουστάφι, Ομπαμεγιάνγκ και Μικιταριάν και τον Τσεχ να υπογράφει το ματς με τις επεμβάσεις του (έπιασε και πέναλτι). Εξακολουθεί να είναι μακριά από την 4άδα η ομάδα του Βενγκέρ, ρεκόρ για τον Τσεχ που έφτασε τα 200 clean sheets.

Νωρίς προηγήθηκε η Άρσεναλ, αφού μόλις στο 8′ ο Εζίλ με εκτέλεση φάουλ βρήκε το κεφάλι του Μουστάφι και εκείνος σκόραρε για το 1-0. Οι “Κανονιέρηδες” είχαν τις ευκαιρίες τους να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο πρώτο μέρος αλλά ο Καρνέζης είπε “όχι”. Μάλιστα λίγο έλειψε να το πληρώσουν αλλά ο Τσεχ δεν μπορούσε να νικηθεί από τους παίκτες των φιλοξενούμενων.

Φορτσάτη μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο η Γουότφορντ με πίεση ψιλά, αλλά χωρίς να μπορέσει να μετουσιώσει τις φάσεις που τις παρουσιάστηκαν σε γκολ. Σε μία άριστα εκδηλωμένη αντεπίθεση η Άρσεναλ στο 59′ έκανε το 2-0. Ο Μικιταριάν βρήκε υπέροχα τον Ομπαμεγιάνγκ και εκείνος με την ταχύτητά του πέρασε και τον Καρνέζη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ένα λεπτό αργότερα η Γουόφορντ κέρδισε πέναλτι αλλά ο Ντίνι δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τσεχ. Ο Μικιταριάν διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του αγώνα στο 77′ με σουτ.

Το 3-0 της Άρσεναλ: