Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Europa League

Lyon Calling

Η Άρσεναλ επικράτησε με 3-1 της Μίλαν και αφού άφησε εκτός μάχης ένα από τα μεγάλα φαβορί, μπορεί να κάνει όνειρα για τον τελικό της Λυών.

Σχεδόν με…τη σέντρα, η Μίλαν έχασε καλή ευκαιρία με τον Αντρέ Σίλβα να τα πλασάρει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

Στα επόμενα λεπτά, η Άρσεναλ είχε την πρωτοβουλία χωρίς να έχει καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Ντοναρούμα. Στο 10ο λεπτό ο Κοσιελνί ζήτησε αλλαγή εξαιτίας ενός προβλήματος στα πλευρά, και στη θέση του μπήκε ο Τσέιμπερς.

Το παιχνίδι πήρε ζωή μετά το πρώτο μισάωρο όταν ο Τσαλχάνογλου έκανε το σουτ από πολύ μακρινή απόσταση και η μπάλα βρέθηκε στα δίχτυα του Οσπίνα. Λίγο μετά ο Ντοναρούμα είπε “όχι” στον Ράμσει, αλλά τελικά η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει.

Σε μια διεκδίκηση της μπάλας ανάμεσα στον Γουέλμπεκ και τον Ροντρίγκες, ο πρώτος έπεσε στην περιοχή και ο διαιτητής έδειξε, λανθασμένα την άσπρη βούλα. Ο Άγγλος φορ ανέλαβε την εκτέλεση και έφερε το ματς στα ίσα.

Οι “κανονιέρηδες” θα μπορούσαν να έχουν πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια, αλλά αρχικά ο Μικιταριάν αστόχησε σε κεφαλιά και ο Ντοναρούμα είπε “όχι” στο πολύ ωραίο σουτ του Γουίλσιρ.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό και οι δυο ομάδες έδειχναν ικανές να σκοράρουν ανά πάσα στιγμή. Αυτή που απείλησε πρώτη ήταν η Άρσεναλ, όταν το σουτ του Μικιταριάν να σταμάτησε και πάλι στον Ντοναρούμα. Η απάντηση της Μίλαν ήρθε τέσσερα λεπτά αργότερα, με το σουτ του Σούσο να περνάει λίγο άουτ.

Μπορεί ο Ντοναρούμα να κράτησε πολλές φορές όρθια την ομάδα του, αλλά στο 71ο λεπτό ήταν ο μοιραίος για την ομάδα του. Ο Τσάκα έκανε το σουτ από απόσταση, ο Ιταλός γκολκίπερ δεν αντέδρασε σωστά με αποτέλεσμα να αλλάξει την πορεία της μπάλας και να καταλήξει στα δίχτυα.

Στο 86ο λεπτό οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα με τον Γουίλσιρ να κάνει τη σέντρα για τον Ράμσεϊ και τον Νοναρούμα να λέει “όχι” προσωρινά, αλλά η μπάλα στρώθηκε στον Γουέλμπεκ που με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Με συνολικό σκορ 5-1 η Άρσεναλ πήρε την πρόκριση για τους “8” του Γιουρόπα Λιγκ και αυτή τη στιγμή είναι ίσως το μεγάλο φαβορί για τον τίτλο.