Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Primera División

Νίκες για Ατλέτικο και Βαλένθια

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερες δυσκολίες Ατλέτικο Μαδρίτης και Βαλένθια πέρασαν με 1-0 από τις έδρες των Χετάφε και Χιρόνα αντίστοιχα.

Δεν υπήρξαν ιδιαίτερες εκπλήξεις στα παιχνίδια της 37ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος με την Ατλέτικο Μαδρίτης να επικρατεί εύκολα με 1-0 της Χετάφε και να προετοιμάζεται πλέον για τον τελικό του Europa League, ενώ και η Βαλένθια νίκησε επίσης με 1-0 τη Χιρόνα.

Χετάφε – Ατλέτικο Μαδρίτης

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 8ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ του Κόκε μέσα από την περιοχή.  Στο 27′ οι “Ροχιμπλάνκος”έχασαν μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 αλλά ο Ντιέγκο Κόστα να βγαίνει τετ – α – τετ αλλά ο Γκουαΐτα τον πρόλαβε και μάζεψε την μπάλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε αισθητά, με τη Χετάφε να χάνει τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει, καθώς ο Φάιρ είδε τον Όμπλακ να σταματάει το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Ντιέγκο Γοδίν. Ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Γκαμέιρο έχασε μεγάλη ευκαιρία για να κλειδώσει τη νίκη για την ομάδα του αλλά το τελείωμά του ήταν άσχημο.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Ατλέτικο έφτασε του 78 βαθμούς στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Χετάφε παρέμεινε 8η με 52.

Χιρόνα – Βαλένθια

Το πρώτο ημίχρονο ήταν σαν να μη συνέβη με τις δύο ομάδες να μην έχουν ρυθμό και να μην δημιουργούν καμία επικίνδυνη φάση μπροστά στις δύο εστίες. Αυτό συνεχίστηκε μέχρι και το 60ο λεπτό. Στο 61′ οι “Νυχτερίδες” άνοιξαν το σκορ με τον Βιέτο να κάνει αρκετά μέτρα με την μπάλα και με φοβερό σουτ να νικάει τον Μπόνο. Έξι λεπτά αργότερα η Χιρόνα προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά η του Χουάνπε σταμάτησε στον Ντομενέκ, ενώ στο 77′ το δοκάρι ήταν αυτό που σταμάτησε την κεφαλιά του Ολούνγκα.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Βαλένθια έφτασε τους 70 βαθμούς στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Χιρόνα παρέμεινε 10η με 48.