Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
TIMES: «Προσωπική επιλογή του Κλοπ ο Νούνιες. Άλλον ήθελε η Λίβερπουλ»
Η «BILD» έβγαλε στη… σέντρα την τοξική συμπεριφορά του Κριστιάνο!
Λάτσιο

Από την κόλαση στο παράδεισο η Ίντερ (vid)

Μέσα σε διάστημα 3 λεπτών ήρθαν τα πάνω κάτω για τη Λάτσιο, η οποία είδε την Ίντερ να κερδίζει μέσα στο σπίτι της με ανατροπή με 3-2 και να κερδίζει το εισιτήριο για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος η Ίντερ φιλοξενήθηκε από τη Λάτσιο στο στάδιο “Ολίμπικο” και ήθελε μόνο νίκη για να προκριθεί στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμνενης χρονιάς και να αφήσει εκτός διοργάνωσης τους “λατσιάλι”. Έτσι, σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι γεμάτο από ένταση και συγκινήσει οι “νερατζούρι” κέρδισαν με 3-2 και πήραν το εισιτήριο για την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της επόμενης χρονιάς.

Ειδικότερα, με το σκορ 2-2 μέχρι το 81΄, η Λάτσιο ήταν αυτή που χαμογελούσε. Το σκορ είχαν ανοίξει οι γηπεδούχοι στο 9΄με αυτογκόλ του Πέρισιτς για να ακολουθήσει η ισοφάριση του Ντ΄Αμπρόσιο στο 29ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Η Λάτσιο επανέκτησε το προβάδισμα στο 41΄όταν στην κόντρα επίθεση, ο Λούλιτς τροφοδότησε τον Φελίπε Άντερσον, ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ έγραψε το 2-1.

Ωστόσο, η ώρα της ανατροπής είχε φτάσει για την Ίντερ στο 78ο λεπτό. Αρχικά, ο Ικάρντι με πέναλτι που κέρδισε μετά από ανατροπή του από τον Ντε Βράιι ισοφάρισε σε 2-2. Ακολούθησε η δεύτερη κίτρινη κάρτα του Λούλιτς για απρόσεκτο μαρκάρισμα 1 λεπτό αργότερα.

Έτσι, εκμεταλλευόμενοι το μομέντουμ του αγώνα οι φιλοξενούμενοι διαμόρωσαν το τελικό 3-2 στο 81΄με σκαστή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Έτσι, η ομάδα του Σπαλέτι τερμάτισε στην τέταρτη θέση και θα συμμετέχει στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ ενώ η Λάτσιο τερμάτισε πέμπτη και θα αγωνίζεται στο προσεχές Γιουρόπα Λιγκ.