Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Ρεάλ: Ακραία απόφαση του Αντσελότι – Διώχνει το μεγάλο αστέρι και… ξενέρα!
Τεν Χαγκ… κοιμάσαι – «Δεν αλλάζω άποψη, όσο καλά και αν παίζει»
Παγκόσμιο Κύπελλο 2018

Διαβολική…ποιότητα

Αν και αγχώθηκαν για 45 λεπτά, οι Βέλγοι εκμεταλλεύτηκαν την ποιότητα τους και τελικά επικράτησαν του αξιόμαχου Παναμά με 3-0 στην πρεμιέρα του Μουντιάλ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους Βέλγους να μπαίνουν πολύ δυνατά και να έχουν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 7ο λεπτό, όταν ο Μέρτενς έκανε το σουτ και ο Πενέδο του είπε “όχι”,

Στα επόμενα λεπτά ο Παναμάς πήρε κάποια μέτρα στο γήπεδο,αλλά κινδύνευσε και πάλι στο 11ο λεπτό. Ο Τόρες έκανε λάθος γύρισμα, ο Αζάρ πήρε τη μπάλα στέλνοντας τη στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

Δέκα λεπτά αργότερα, οι “διάβολοι” έφτασαν μια ανάσα από το να ανοίξουν το σκορ. Ο Ρομέλου Λουκάκου ήταν έτοιμος να σκοράρει, αλλά ο Τόρες έδιωξε τη μπάλα λίγο πριν περάσει τη γραμμή.

Στη συνέχεια οι Βέλγοι δεν είχαν τον ίδιο ρυθμό και παρά τα καλά μακρινά σουτ, το σκορ έμεινε στο 0-0 μέχρι τη συμπλήρωση του πρώτου 45λεπτου.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τον ιδανικότερο τρόπο για τους παίκτες του Μαρτίνεθ. Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Μέρτενς που με τρομερό σουτ-λόμπα “κρέμασε” τον Πενέδο και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Μερικά λεπτά αργότερα ο Παναμάς έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία για να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Μουρίγιο έφυγε στην πλάτη της άμυνας και στο τετ α τετ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κουρτουά που έδιωξε με τα πόδια.

Από εκεί και μετά, οι Βέλγοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης και στο 69ο λεπτό διπλασίασαν τα τέρματα τους. Ο Ντεμπρούιν με εξαιρετική σέντρα βρήκε το κεφάλι του Λουκάκου και ο θηριώδης φορ την έστειλε στα δίχτυα.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Αζάρ έκανε εξαιρετική κάθετη για τον Λουκάκου που δεν θα μπορούσε να αστοχήσει σε τε α τετ. Το 3-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και το Βέλγιο ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις τους για το Μουντιάλ.