Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Παγκόσμιο Κύπελλο 2018

Πανά(θε)μά σε ρε Αγγλία τι Kaneις;

Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ, θέαμα και έναν μονόλογο της Αγγλίας, τα «λιοντάρια» επικράτησαν του Παναμά με το βαρύ και επιβλητικό 6-1.

Σε ένα παιχνίδι με πολλά γκολ, θέαμα και έναν μονόλογο της Αγγλίας, τα «λιοντάρια» επικράτησαν του Παναμά με το βαρύ και επιβλητικό 6-1, με χατ-τρικ του Χάρι Κέιν, δύο γκολ του Στόουνς και ένα του Λίνγκαρντ. Το γκολ της τιμής για τον Παναμά έβαλε ο Μπαλόι στο 78′.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι Άγγλοι μπήκαν εξαιρετικά δυνατά στο χορτάρι και μόλις στο 8ο λεπτό ο Στόουνς άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με ωραία κεφαλιά.

Στο 16′ ήρθε η πρώτη ευκαιρία του Παναμά αλλά το σουτ του Μπαρτσένας πέρασε λίγο άουτ.

Στο 22′ ο Εσκομπάρ ανέτρεψε τον αντίπαλό του μέσα στην περιοχή και ο Κέιν από την άσπρη βούλα έκανε το 2-0 για την Αγγλία.

Το 3-0 ήρθε στο 36′ όταν ο Λίνγκαρντ δοκίμασε το πόδι του και με πανέμορφο σουτ έδωσε αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε και το 4-0 για την ομάδα του Σάουθγκεϊτ με τον Στόουνς να εκμεταλλεύεται την αδράνεια των αντίπαλων αμυντικών και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ήρθε και το πέμπτο γκολ με τον Κέιν να βρίσκει δίχτυα ξανά από το σημείο του πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος, δεν άλλαξαν οι ρυθμοί του παιχνιδιού και στο 62′ ο Λόφτους Τσικ δοκίμασε ένα σουτ που βρήκε στο πόδι του Κέιν και κατέληξε στα δίχτυα για το 6-0.

Ο Παναμάς βρήκε μέτρα στο γήπεδο και στο 66′ απείλησε εκ νέου με τον Μουρίγιο όμως να μη βρίσκει στόχο.

Ίδια κατάληξη είχε και η προσπάθεια του Τόρες στο 76′ ενώ στο 78′ ο Μπαλόι κατάφερε να βάλει το γκολ της τιμής για την ομάδα του με πλασέ μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Αβίλα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Αγγλία πήρε το σπουδαίο τρίποντο της νίκης.