Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Ατλέτικο Μαδρίτης

Δεν είναι ψέμα, προδόθηκε από την άμυνα της η Ατλέτικο (vid)

H σκληρή άμυνα της Ατλέτικο Μαδρίτης δεν ήταν σε καλή μέρα και η Θέλτα το εκμεταλλεύτηκε επικρατώντας με 2-0 στο "Μπαλαίδος".

Τα τελευταία χρόνια τα ταξίδια της Ατλέτικο Μαδρίτης στο Βίγο για τα παιχνίδια με τη Θέλτα, είχαν θετικό πρόσημο για τους παίκτες του Σιμεόνε. Αυτή η παράδοση “έσπασε” φέτος με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 2-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Ατλέτικο να έχει μεν την κατοχή,αλλά και τις δυο ομάδες να επιλέγουν συντηρητική τακτική, με αποτέλεσμα οι ευκαιρίες στο πρώτο μέρος να είναι μετρημένες.

Στο δεύτερο μέρος, το ματς απέκτησε ζωή καθώς μόλις ένα λεπτό μετά την έναρξη, η Θέλτα άνοιξε το σκορ. Μετά από λάθος στην άμυνα της Ατλέτικο, ο Μάξι Γκόμεζ έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή και με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Όμπλακ.

Αφού ξεπέρασε το σοκ του γρήγορου γκολ, η Ατλέτικο βγήκε μπροστά για να βρει,αλλά προδόθηκε και πάλι από την άμυνα της στο 52ο λεπτό.  Ο Μάξι Γκόμεζ από τα δεξιά έκανε τη σέντρα και ο Ιάγκο Άσπας τρύπωσε ανάμεσα στα σέντερ μπακ και με ωραία κεφαλιά έκανε το 2-0.

Τα πράγματα έγιναν δυσκολότερα για τους “ροχιμπλάνκος” στο 70ο λεπτό όταν ο Σάβιτς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έτσι η Θέλτα πήρε μια μεγάλη νίκη.