Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Τα μεγάλα φαβορί για την Χρυσή Μπάλα – Bye, bye Μέσι! (pic)
Τσέλσι, πες αλεύρι – Επιστρέφει ο ανεπιθύμητος στο Λονδίνο!
Τότεναμ

Της καθ(καρτ)άρισε το απόλυτο! (vid)

Φρένο στο απόλυτο έβαλε η Γουότφορντ στην Τότεναμ που με ολική ανατροπή σε 15 λεπτά πέτυχε 2-1!

Δύο ομάδες που θέλουν κρατήσουν το απόλυτο στην φετινή Πρέμιερ Λιγκ και να ακολουθήσουν τις Τσέλσι και Λίβερπουλ συναντήθηκαν σήμερα στο στάδιο Βίκαρεϊτζ Ρόουντ. Ο λόγος για τις Γουότφορντ και Τότεναμ που έχουν πραγματοποιήσει ένα εκπληκτικό ξεκίνημα στην εγχώρια τους υποχρέωση.

Όπως ήταν φυσικό, η ομάδα του Ποκετίνο μπήκε να παίξει το ανοιχτό της παιχνίδι από το πρώτο λεπτό του αγώνα με τον Ντέλε Άλι να δείχνει εξαιρετικά επικίνδυνος για την άμυνα των γηπεδούχων. Ωστόσο, οι επιθετικές ενέργειες της Τότεναμ αποδείχτηκαν άκαρπες με την μοναδική που άγχωσε λίγο τον Φόστερ να είναι η κεφαλιά του Άλι στο 12′ που πέρασε ελάχιστα εξω από το αριστερό δοκάρι. Η γηπεδούχος προσπάθησε να απαντήσει Ντίνι και Περέιρα αλλά βρήκε την άμυνα των φιλοξενούμενων σε καλή μέρα με αποτέλεσμα το 45λεπτο να λήγει 0-0.

Στο δεύτερο μέρος οι παίχτες του Ποκετίνο μπήκαν αρκετά πιο δυναμικά και αποφασισμένοι να πάρουν το τρίποντο. Οι προσπάθειες τους δεν άργησαν πολύ καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του 2ου ημιχρόνου η μπάλα είχε καταλήξει στα δίχτυα του Φόστερ δια ποδός… Ντουκουρέ που στάθηκε άτυχος και έγραψε το 0-1 για την Τότεναμ.

Η ομάδα του Γκαρσία όμως δεν υπέκυψε και βρήκε σε καλό χρονικό σημείο την απάντηση με τον συνήθη ύποπτο Ντίνι να φέρνει το ματς στα ίσια με 1-1 στο 68′ κάνοντας την Τότεναμ να τρέχει… και να μην φτάνει καθώς στο 76′ πέτυχε την ολική ανατροπή με τον Κάθκαρτ να γράφει το 2-1 και να πιστοποιεί τις εξαιρετικές φετινές εμφανίσεις της Γουότφορντ!

Συνθέσεις:

Γουότφορντ: Φόστερ, Καμπασέλε, Καθκαρτ, Γιανμάτ, Χολέμπας, Καπουε, Ντουκουρέ, Περέιρα, Χιούγκς, Ντίνι, Γκρέι(70′ Σαξές).

Τότεναμ: Βορμ, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνγκεν, Ντεμπελέ, Άλι, Έριξεν, Ντέιβις, Τρίπιερ, Λούκας Μόουρα, Κέιν.