Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Γιουβέντους

Κριστιάνο λαμπρός την οδηγεί στην κορυφή (vid)

Mε τον Κριστιάνο Ρονάλντο να κάνει σεφτέ στα γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους, οι "μπιανκονέρι" κέρδισαν εντός έδρας τη Σασουόλο με 2-1.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος, η Γιουβέντους υποδέχθηκε τη Σασουόλους στο στάδιο “Γιουβέντους”. Η “μεγάλη κυρία” δυσκολεύτηκε αρκετά αλλά χάρη στα πρώτα τέρματα του Κριστιάνο στη Serie A κέρδισε με 2-1. Με αυτόν τον τρόπο, η ομάδα του Αλέγκρι έφτασε τις 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδι στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι “μπιανκονέρι” αντιμετώπιζαν προβλήματα στη διάσπαση της αντίπαλης άμυνας. Η Σασουόλο, μάλιστα, παρά την πίεση των γηπεδούχων κατάφερε με ασφάλεια να βγάζει τη μπάλα από το δικό της μισό.

Έτσι, πέρασε ένα ημίχρονο χωρίς καμία μεγάλη φάση για τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο 45λεπτο, η Γιουβέντους προηγήθηκε στο 50ο λεπτό με τον Κριστιάνο να εκμεταλλεύεται την κακή αμυντική αντίδραση του Φεράρι και να σκοράρει με κοντινό πλασέ προ κενής εστίας.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ δεν έμεινε εκεί αλλά σκόραρε και το δεύτερο τέρμα του στο πρωτάθλημα, όταν παρέλαβε την μπάλα από τον Εμρέ Τσαν στην κόντρα επίθεση και με υποδειγματικό αριστερό σουτ έγραψε το 2-0.

Στη συνέχεια, Σασουόλο κέρδισε μέτρα στο γήπεδο αλλά η Γιουβέντους έχασε τις ευκαιρίες, με τον Κριστιάνο να χάνει δύο σίγουρα γκολ από πολύ κοντινή απόσταση. Το τελικό 2-1 σημείωσε με κεφαλιά ο Μπουμπακάρ στο 93΄. Ας σημειωθεί ότι ο Ντούγκλας Κόστα δέχθηκε κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, επειδή έφτυσε τον αντίπαλό του.